Groenpeil

Belcrum in Breda

Buurt in wijk Breda noord, gemeente Breda, postcodegebied 4811 en postcodegebied 4815 en postcodegebied 4816. 4.490 inwoners in 1.990 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.381 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,2%.

Woningen
1.990
CBS 2025
Inwoners
4.490
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 415.000
CBS 2025, gemeente € 419.000
Koopwoningen
53,0%
CBS 2025
Label A of B
58,5%
EP-Online, 1.381 gelabeld
Dekking energielabels
69,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Belcrum
Labelverdeling Belcrum
LabelAandeelWoningen
A+++13,2%182
A++9,6%132
A+4,4%61
A25,3%349
B6,1%84
C15,4%213
D8,5%118
E9,3%129
F5,8%80
G2,4%33
Totaal gelabeld100%1.381
Ter vergelijking: gemeente Breda
Ter vergelijking: gemeente Breda
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%233
A+++3,3%2.068
A++4,8%3.037
A+6,3%3.972
A31,4%19.693
B15,9%9.947
C20,0%12.528
D8,8%5.505
E4,7%2.922
F2,5%1.579
G1,9%1.167
Totaal gelabeld100%62.651
Energielabels Belcrum vergeleken met Breda
LabelStavenBelcrumBreda
A++++0,0%0,4%
A+++13,2%3,3%
A++9,6%4,8%
A+4,4%6,3%
A25,3%31,4%
B6,1%15,9%
C15,4%20,0%
D8,5%8,8%
E9,3%4,7%
F5,8%2,5%
G2,4%1,9%

Belcrum Breda

Deze verdeling gaat over de 69,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Belcrum vergeleken met Breda
BouwperiodeStavenBelcrumBreda
vóór 194544,2%13,3%
1945–19646,2%13,8%
1965–19740,3%17,1%
1975–19910,0%22,1%
1992–20058,8%13,8%
2006–20142,6%10,7%
2015 en later37,9%9,2%

Belcrum Breda

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 44,2% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Belcrum vergeleken met Breda
WoningtypeStavenBelcrumBreda
Vrijstaand0,6%6,3%
Twee-onder-een-kap4,6%10,7%
Hoekwoning4,9%6,4%
Tussenwoning34,0%27,7%
Appartement56,0%48,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Belcrum Breda

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
24,0%
CBS 2024
Installaties
300
15,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
832 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
43
125 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Breda noord

Alle buurten in Breda

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.