Groenpeil

Prinsenbeek in Breda

Buurt in wijk Prinsenbeek, gemeente Breda, postcodegebied 4841. 11.460 inwoners in 4.963 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.792 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 61,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,2%.

Woningen
4.963
CBS 2025
Inwoners
11.460
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 498.000
CBS 2025, gemeente € 419.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
61,9%
EP-Online, 2.792 gelabeld
Dekking energielabels
56,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Prinsenbeek
Labelverdeling Prinsenbeek
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%34
A+++2,8%79
A++0,7%20
A+1,4%39
A33,8%945
B21,9%612
C22,3%623
D7,6%212
E4,4%123
F2,0%57
G1,7%48
Totaal gelabeld100%2.792
Ter vergelijking: gemeente Breda
Ter vergelijking: gemeente Breda
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%233
A+++3,3%2.068
A++4,8%3.037
A+6,3%3.972
A31,4%19.693
B15,9%9.947
C20,0%12.528
D8,8%5.505
E4,7%2.922
F2,5%1.579
G1,9%1.167
Totaal gelabeld100%62.651
Energielabels Prinsenbeek vergeleken met Breda
LabelStavenPrinsenbeekBreda
A++++1,2%0,4%
A+++2,8%3,3%
A++0,7%4,8%
A+1,4%6,3%
A33,8%31,4%
B21,9%15,9%
C22,3%20,0%
D7,6%8,8%
E4,4%4,7%
F2,0%2,5%
G1,7%1,9%

Prinsenbeek Breda

Deze verdeling gaat over de 56,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Prinsenbeek vergeleken met Breda
BouwperiodeStavenPrinsenbeekBreda
vóór 19453,4%13,3%
1945–19648,2%13,8%
1965–197431,0%17,1%
1975–199122,5%22,1%
1992–200516,4%13,8%
2006–201410,4%10,7%
2015 en later8,1%9,2%

Prinsenbeek Breda

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 31,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Prinsenbeek vergeleken met Breda
WoningtypeStavenPrinsenbeekBreda
Vrijstaand18,3%6,3%
Twee-onder-een-kap32,2%10,7%
Hoekwoning8,5%6,4%
Tussenwoning26,6%27,7%
Appartement14,4%48,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Prinsenbeek Breda

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
1.532
30,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
6.416 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
77
152 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Prinsenbeek

Alle buurten in Breda

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.