Groenpeil

Sportpark in Breda

Buurt in wijk Breda oost, gemeente Breda, postcodegebied 4818. 3.365 inwoners in 1.613 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 966 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 48,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,2%.

Woningen
1.613
CBS 2025
Inwoners
3.365
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 517.000
CBS 2025, gemeente € 419.000
Koopwoningen
73,0%
CBS 2025
Label A of B
48,9%
EP-Online, 966 gelabeld
Dekking energielabels
59,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Sportpark
Labelverdeling Sportpark
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%2
A++1,2%12
A+17,8%172
A17,0%164
B12,6%122
C18,2%176
D11,2%108
E10,4%100
F7,7%74
G3,7%36
Totaal gelabeld100%966
Ter vergelijking: gemeente Breda
Ter vergelijking: gemeente Breda
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%233
A+++3,3%2.068
A++4,8%3.037
A+6,3%3.972
A31,4%19.693
B15,9%9.947
C20,0%12.528
D8,8%5.505
E4,7%2.922
F2,5%1.579
G1,9%1.167
Totaal gelabeld100%62.651
Energielabels Sportpark vergeleken met Breda
LabelStavenSportparkBreda
A++++0,0%0,4%
A+++0,2%3,3%
A++1,2%4,8%
A+17,8%6,3%
A17,0%31,4%
B12,6%15,9%
C18,2%20,0%
D11,2%8,8%
E10,4%4,7%
F7,7%2,5%
G3,7%1,9%

Sportpark Breda

Deze verdeling gaat over de 59,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Sportpark vergeleken met Breda
BouwperiodeStavenSportparkBreda
vóór 194534,3%13,3%
1945–196421,4%13,8%
1965–19741,9%17,1%
1975–19910,1%22,1%
1992–200517,9%13,8%
2006–201424,2%10,7%
2015 en later0,2%9,2%

Sportpark Breda

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 34,3% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Sportpark vergeleken met Breda
WoningtypeStavenSportparkBreda
Vrijstaand2,0%6,3%
Twee-onder-een-kap8,6%10,7%
Hoekwoning5,5%6,4%
Tussenwoning27,7%27,7%
Appartement56,2%48,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Sportpark Breda

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
20,0%
CBS 2024
Installaties
172
10,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
853 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
37
130 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Breda oost

Alle buurten in Breda

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.