Groenpeil

Station in Breda

Buurt in wijk Breda centrum, gemeente Breda, postcodegebied 4811. 2.315 inwoners in 1.314 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.154 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 72,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,2%.

Woningen
1.314
CBS 2025
Inwoners
2.315
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 353.000
CBS 2025, gemeente € 419.000
Koopwoningen
19,0%
CBS 2025
Label A of B
72,6%
EP-Online, 1.154 gelabeld
Dekking energielabels
87,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Station
Labelverdeling Station
LabelAandeelWoningen
A+++0,5%6
A++3,5%40
A+15,7%181
A42,6%492
B10,3%119
C12,9%149
D7,7%89
E2,4%28
F2,3%27
G2,0%23
Totaal gelabeld100%1.154
Ter vergelijking: gemeente Breda
Ter vergelijking: gemeente Breda
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%233
A+++3,3%2.068
A++4,8%3.037
A+6,3%3.972
A31,4%19.693
B15,9%9.947
C20,0%12.528
D8,8%5.505
E4,7%2.922
F2,5%1.579
G1,9%1.167
Totaal gelabeld100%62.651
Energielabels Station vergeleken met Breda
LabelStavenStationBreda
A++++0,0%0,4%
A+++0,5%3,3%
A++3,5%4,8%
A+15,7%6,3%
A42,6%31,4%
B10,3%15,9%
C12,9%20,0%
D7,7%8,8%
E2,4%4,7%
F2,3%2,5%
G2,0%1,9%

Station Breda

Deze verdeling gaat over de 87,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Station vergeleken met Breda
BouwperiodeStavenStationBreda
vóór 194524,6%13,3%
1945–19640,5%13,8%
1965–19740,3%17,1%
1975–199125,2%22,1%
1992–20053,3%13,8%
2006–201439,5%10,7%
2015 en later6,6%9,2%

Station Breda

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 39,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Station vergeleken met Breda
WoningtypeStavenStationBreda
Vrijstaand0,3%6,3%
Twee-onder-een-kap0,9%10,7%
Hoekwoning0,6%6,4%
Tussenwoning6,7%27,7%
Appartement91,5%48,9%
Onbekend type0,1%0,1%

Station Breda

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
8,0%
CBS 2024
Installaties
82
6,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
324 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
20
47 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Breda centrum

Alle buurten in Breda

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.