Groenpeil

Hengelo in Bronckhorst

Buurt in wijk Wijk 00 Hengelo, gemeente Bronckhorst, postcodegebied 7255. 4.370 inwoners in 2.124 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.264 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,3%.

Woningen
2.124
CBS 2025
Inwoners
4.370
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 372.000
CBS 2025, gemeente € 443.000
Koopwoningen
63,0%
CBS 2025
Label A of B
60,8%
EP-Online, 1.264 gelabeld
Dekking energielabels
59,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Hengelo
Labelverdeling Hengelo
LabelAandeelWoningen
A+++1,0%13
A++0,3%4
A+6,0%76
A37,5%474
B15,9%201
C25,8%326
D5,8%73
E3,0%38
F2,3%29
G2,4%30
Totaal gelabeld100%1.264
Ter vergelijking: gemeente Bronckhorst
Ter vergelijking: gemeente Bronckhorst
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%126
A+++3,2%280
A++1,8%154
A+5,2%451
A26,6%2.319
B15,2%1.325
C23,9%2.082
D8,9%775
E5,0%435
F3,8%336
G5,1%445
Totaal gelabeld100%8.728
Energielabels Hengelo vergeleken met Bronckhorst
LabelStavenHengeloBronckhorst
A++++0,0%1,4%
A+++1,0%3,2%
A++0,3%1,8%
A+6,0%5,2%
A37,5%26,6%
B15,9%15,2%
C25,8%23,9%
D5,8%8,9%
E3,0%5,0%
F2,3%3,8%
G2,4%5,1%

Hengelo Bronckhorst

Deze verdeling gaat over de 59,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Hengelo vergeleken met Bronckhorst
BouwperiodeStavenHengeloBronckhorst
vóór 19459,0%16,1%
1945–196412,7%14,1%
1965–197426,1%19,3%
1975–199124,9%22,7%
1992–200516,5%15,6%
2006–20148,4%6,1%
2015 en later2,4%6,2%

Hengelo Bronckhorst

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 26,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Hengelo vergeleken met Bronckhorst
WoningtypeStavenHengeloBronckhorst
Vrijstaand17,2%29,4%
Twee-onder-een-kap19,5%24,9%
Hoekwoning15,8%12,9%
Tussenwoning25,9%18,1%
Appartement21,7%11,4%
Onbekend type0,0%3,2%

Hengelo Bronckhorst

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
45,0%
CBS 2024
Installaties
659
31,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.655 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
17
34 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Hengelo

Alle buurten in Bronckhorst

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.