Groenpeil

Steenderen in Bronckhorst

Buurt in wijk Wijk 03 Steenderen, gemeente Bronckhorst, postcodegebied 7221. 1.860 inwoners in 886 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 521 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,0%.

Woningen
886
CBS 2025
Inwoners
1.860
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 397.000
CBS 2025, gemeente € 443.000
Koopwoningen
68,0%
CBS 2025
Label A of B
51,8%
EP-Online, 521 gelabeld
Dekking energielabels
58,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Steenderen
Labelverdeling Steenderen
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%7
A+++0,6%3
A++1,7%9
A+2,9%15
A23,2%121
B22,1%115
C30,9%161
D9,2%48
E3,5%18
F2,5%13
G2,1%11
Totaal gelabeld100%521
Ter vergelijking: gemeente Bronckhorst
Ter vergelijking: gemeente Bronckhorst
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%126
A+++3,1%273
A++1,7%150
A+5,1%448
A26,5%2.309
B15,0%1.308
C23,8%2.076
D9,0%788
E5,0%434
F3,9%340
G5,3%459
Totaal gelabeld100%8.711
Energielabels Steenderen vergeleken met Bronckhorst
LabelStavenSteenderenBronckhorst
A++++1,3%1,4%
A+++0,6%3,1%
A++1,7%1,7%
A+2,9%5,1%
A23,2%26,5%
B22,1%15,0%
C30,9%23,8%
D9,2%9,0%
E3,5%5,0%
F2,5%3,9%
G2,1%5,3%

Steenderen Bronckhorst

Deze verdeling gaat over de 58,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Steenderen vergeleken met Bronckhorst
BouwperiodeStavenSteenderenBronckhorst
vóór 19457,7%16,2%
1945–196413,4%14,1%
1965–197422,5%19,2%
1975–199127,8%22,8%
1992–200525,0%15,6%
2006–20142,1%5,9%
2015 en later1,5%6,2%

Steenderen Bronckhorst

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 27,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Steenderen vergeleken met Bronckhorst
WoningtypeStavenSteenderenBronckhorst
Vrijstaand24,4%29,4%
Twee-onder-een-kap26,3%25,1%
Hoekwoning18,8%12,7%
Tussenwoning16,9%18,2%
Appartement13,6%11,3%
Onbekend type0,0%3,2%

Steenderen Bronckhorst

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
53,0%
CBS 2024
Installaties
355
40,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.375 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
22 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Steenderen

Alle buurten in Bronckhorst

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.