Groenpeil

Verspreide huizen Velswijk in Bronckhorst

Buurt in wijk Wijk 01 Zelhem, gemeente Bronckhorst, postcodegebied 7021. 910 inwoners in 346 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 130 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,0%.

Woningen
346
CBS 2025
Inwoners
910
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 570.000
CBS 2025, gemeente € 443.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
53,8%
EP-Online, 130 gelabeld
Dekking energielabels
37,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Velswijk
Labelverdeling Verspreide huizen Velswijk
LabelAandeelWoningen
A++++6,9%9
A+++10,0%13
A++1,5%2
A+3,1%4
A18,5%24
B13,8%18
C14,6%19
D12,3%16
E3,8%5
F4,6%6
G10,8%14
Totaal gelabeld100%130
Ter vergelijking: gemeente Bronckhorst
Ter vergelijking: gemeente Bronckhorst
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%126
A+++3,1%273
A++1,7%150
A+5,1%448
A26,5%2.309
B15,0%1.308
C23,8%2.076
D9,0%788
E5,0%434
F3,9%340
G5,3%459
Totaal gelabeld100%8.711
Energielabels Verspreide huizen Velswijk vergeleken met Bronckhorst
LabelStavenVerspreide huizen VelswijkBronckhorst
A++++6,9%1,4%
A+++10,0%3,1%
A++1,5%1,7%
A+3,1%5,1%
A18,5%26,5%
B13,8%15,0%
C14,6%23,8%
D12,3%9,0%
E3,8%5,0%
F4,6%3,9%
G10,8%5,3%

Verspreide huizen Velswijk Bronckhorst

Deze verdeling gaat over de 37,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Velswijk vergeleken met Bronckhorst
BouwperiodeStavenVerspreide huizen VelswijkBronckhorst
vóór 194534,6%16,2%
1945–196412,3%14,1%
1965–197410,8%19,2%
1975–199114,6%22,8%
1992–20052,3%15,6%
2006–201410,8%5,9%
2015 en later14,6%6,2%

Verspreide huizen Velswijk Bronckhorst

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 34,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Velswijk vergeleken met Bronckhorst
WoningtypeStavenVerspreide huizen VelswijkBronckhorst
Vrijstaand56,9%29,4%
Twee-onder-een-kap26,9%25,1%
Hoekwoning5,4%12,7%
Tussenwoning7,7%18,2%
Appartement2,3%11,3%
Onbekend type0,8%3,2%

Verspreide huizen Velswijk Bronckhorst

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
57,0%
CBS 2024
Installaties
104
30,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
743 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
3 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Zelhem

Alle buurten in Bronckhorst

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.