Groenpeil

Empe Kern in Brummen

Buurt in wijk Empe, gemeente Brummen, postcodegebied 7399. 275 inwoners in 105 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 59 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 54,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,9%.

Woningen
105
CBS 2025
Inwoners
275
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 503.000
CBS 2025, gemeente € 391.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
54,2%
EP-Online, 59 gelabeld
Dekking energielabels
56,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Empe Kern
Labelverdeling Empe Kern
LabelAandeelWoningen
A+++13,6%8
A30,5%18
B10,2%6
C20,3%12
D6,8%4
E6,8%4
F8,5%5
G3,4%2
Totaal gelabeld100%59
Ter vergelijking: gemeente Brummen
Ter vergelijking: gemeente Brummen
LabelAandeelWoningen
A++++2,6%173
A+++5,2%341
A++2,1%138
A+6,4%421
A27,7%1.829
B14,9%981
C23,9%1.573
D8,0%527
E3,5%229
F2,6%169
G3,2%213
Totaal gelabeld100%6.594
Energielabels Empe Kern vergeleken met Brummen
LabelStavenEmpe KernBrummen
A++++0,0%2,6%
A+++13,6%5,2%
A++0,0%2,1%
A+0,0%6,4%
A30,5%27,7%
B10,2%14,9%
C20,3%23,9%
D6,8%8,0%
E6,8%3,5%
F8,5%2,6%
G3,4%3,2%

Empe Kern Brummen

Deze verdeling gaat over de 56,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Empe Kern vergeleken met Brummen
BouwperiodeStavenEmpe KernBrummen
vóór 194532,2%10,9%
1945–196410,2%15,9%
1965–19745,1%19,9%
1975–199125,4%19,3%
1992–200511,9%14,0%
2006–20141,7%7,6%
2015 en later13,6%12,4%

Empe Kern Brummen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 32,2% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Empe Kern vergeleken met Brummen
WoningtypeStavenEmpe KernBrummen
Vrijstaand32,2%16,2%
Twee-onder-een-kap40,7%24,3%
Hoekwoning15,3%12,1%
Tussenwoning11,9%30,2%
Appartement0,0%12,3%
Onbekend type0,0%5,0%

Empe Kern Brummen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
43
41,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
219 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Empe

Alle buurten in Brummen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.