Groenpeil

Rumpener Beemden in Brunssum

Buurt in wijk Wijk 05 Brunssum-Centrum, gemeente Brunssum, postcodegebied 6443. 940 inwoners in 624 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 426 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 73,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 43,7%.

Woningen
624
CBS 2025
Inwoners
940
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 235.000
CBS 2025, gemeente € 237.000
Koopwoningen
37,0%
CBS 2025
Label A of B
73,2%
EP-Online, 426 gelabeld
Dekking energielabels
68,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Rumpener Beemden
Labelverdeling Rumpener Beemden
LabelAandeelWoningen
A++0,5%2
A+6,1%26
A39,9%170
B26,8%114
C17,8%76
D1,9%8
E3,3%14
F2,6%11
G1,2%5
Totaal gelabeld100%426
Ter vergelijking: gemeente Brunssum
Ter vergelijking: gemeente Brunssum
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%15
A+++4,0%363
A++0,6%55
A+3,3%298
A20,3%1.833
B15,2%1.370
C24,1%2.174
D12,2%1.097
E9,6%866
F6,3%572
G4,1%365
Totaal gelabeld100%9.008
Energielabels Rumpener Beemden vergeleken met Brunssum
LabelStavenRumpener BeemdenBrunssum
A++++0,0%0,2%
A+++0,0%4,0%
A++0,5%0,6%
A+6,1%3,3%
A39,9%20,3%
B26,8%15,2%
C17,8%24,1%
D1,9%12,2%
E3,3%9,6%
F2,6%6,3%
G1,2%4,1%

Rumpener Beemden Brunssum

Deze verdeling gaat over de 68,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Rumpener Beemden vergeleken met Brunssum
BouwperiodeStavenRumpener BeemdenBrunssum
vóór 19455,4%16,1%
1945–19649,2%18,0%
1965–19740,5%16,9%
1975–199121,4%21,7%
1992–200534,3%11,9%
2006–201416,2%7,1%
2015 en later13,1%8,2%

Rumpener Beemden Brunssum

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 34,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Rumpener Beemden vergeleken met Brunssum
WoningtypeStavenRumpener BeemdenBrunssum
Vrijstaand11,5%8,6%
Twee-onder-een-kap6,6%20,8%
Hoekwoning1,4%9,7%
Tussenwoning1,2%20,9%
Appartement79,3%38,5%
Onbekend type0,0%1,4%

Rumpener Beemden Brunssum

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
20,0%
CBS 2024
Installaties
72
11,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
305 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Brunssum-Centrum

Alle buurten in Brunssum

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.