Groenpeil

Buren Tielseweg in Buren

Buurt in wijk Wijk 00 Buren, gemeente Buren, postcodegebied 4116. 795 inwoners in 332 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 199 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 49,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,4%.

Woningen
332
CBS 2025
Inwoners
795
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 372.000
CBS 2025, gemeente € 473.000
Koopwoningen
67,0%
CBS 2025
Label A of B
49,2%
EP-Online, 199 gelabeld
Dekking energielabels
59,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buren Tielseweg
Labelverdeling Buren Tielseweg
LabelAandeelWoningen
A+++0,5%1
A36,2%72
B12,6%25
C25,1%50
D17,6%35
E4,5%9
F2,0%4
G1,5%3
Totaal gelabeld100%199
Ter vergelijking: gemeente Buren
Ter vergelijking: gemeente Buren
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%83
A+++3,7%218
A++1,4%82
A+4,3%250
A30,5%1.779
B16,0%936
C21,2%1.239
D7,7%450
E5,9%346
F3,4%198
G4,4%254
Totaal gelabeld100%5.835
Energielabels Buren Tielseweg vergeleken met Buren
LabelStavenBuren TielsewegBuren
A++++0,0%1,4%
A+++0,5%3,7%
A++0,0%1,4%
A+0,0%4,3%
A36,2%30,5%
B12,6%16,0%
C25,1%21,2%
D17,6%7,7%
E4,5%5,9%
F2,0%3,4%
G1,5%4,4%

Buren Tielseweg Buren

Deze verdeling gaat over de 59,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buren Tielseweg vergeleken met Buren
BouwperiodeStavenBuren TielsewegBuren
vóór 19453,0%12,9%
1945–19649,0%10,1%
1965–197450,3%17,6%
1975–199118,1%17,5%
1992–20050,5%15,6%
2006–201418,6%15,5%
2015 en later0,5%10,7%

Buren Tielseweg Buren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 50,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buren Tielseweg vergeleken met Buren
WoningtypeStavenBuren TielsewegBuren
Vrijstaand17,1%32,8%
Twee-onder-een-kap22,6%26,4%
Hoekwoning11,1%9,3%
Tussenwoning33,7%20,7%
Appartement15,6%7,3%
Onbekend type0,0%3,5%

Buren Tielseweg Buren

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
88
26,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
358 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
17 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Buren

Alle buurten in Buren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.