Groenpeil

Zoelmond in Buren

Buurt in wijk Wijk 01 Beusichem, gemeente Buren, postcodegebied 4111 en postcodegebied 4119. 555 inwoners in 234 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 122 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,4%.

Woningen
234
CBS 2025
Inwoners
555
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 466.000
CBS 2025, gemeente € 473.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
38,5%
EP-Online, 122 gelabeld
Dekking energielabels
52,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zoelmond
Labelverdeling Zoelmond
LabelAandeelWoningen
A+++0,8%1
A+1,6%2
A18,9%23
B17,2%21
C32,8%40
D13,1%16
E8,2%10
F3,3%4
G4,1%5
Totaal gelabeld100%122
Ter vergelijking: gemeente Buren
Ter vergelijking: gemeente Buren
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%83
A+++3,7%218
A++1,4%82
A+4,3%250
A30,5%1.779
B16,0%936
C21,2%1.239
D7,7%450
E5,9%346
F3,4%198
G4,4%254
Totaal gelabeld100%5.835
Energielabels Zoelmond vergeleken met Buren
LabelStavenZoelmondBuren
A++++0,0%1,4%
A+++0,8%3,7%
A++0,0%1,4%
A+1,6%4,3%
A18,9%30,5%
B17,2%16,0%
C32,8%21,2%
D13,1%7,7%
E8,2%5,9%
F3,3%3,4%
G4,1%4,4%

Zoelmond Buren

Deze verdeling gaat over de 52,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zoelmond vergeleken met Buren
BouwperiodeStavenZoelmondBuren
vóór 194518,0%12,9%
1945–196423,0%10,1%
1965–197433,6%17,6%
1975–19917,4%17,5%
1992–200515,6%15,6%
2006–20140,8%15,5%
2015 en later1,6%10,7%

Zoelmond Buren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 33,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zoelmond vergeleken met Buren
WoningtypeStavenZoelmondBuren
Vrijstaand33,6%32,8%
Twee-onder-een-kap38,5%26,4%
Hoekwoning11,5%9,3%
Tussenwoning16,4%20,7%
Appartement0,0%7,3%
Onbekend type0,0%3,5%

Zoelmond Buren

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
92
39,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
386 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Beusichem

Alle buurten in Buren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.