Groenpeil

Bloemenbuurt-west in Capelle aan den IJssel

Buurt in wijk Schenkel, gemeente Capelle aan den IJssel, postcodegebied 2906. 1.355 inwoners in 636 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 501 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 34,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,4%.

Woningen
636
CBS 2025
Inwoners
1.355
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 327.000
CBS 2025, gemeente € 362.000
Koopwoningen
36,0%
CBS 2025
Label A of B
34,9%
EP-Online, 501 gelabeld
Dekking energielabels
78,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Bloemenbuurt-west
Labelverdeling Bloemenbuurt-west
LabelAandeelWoningen
A+0,4%2
A29,9%150
B4,6%23
C14,0%70
D22,8%114
E19,2%96
F6,2%31
G3,0%15
Totaal gelabeld100%501
Ter vergelijking: gemeente Capelle aan den IJssel
Ter vergelijking: gemeente Capelle aan den IJssel
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%259
A+++2,7%603
A++0,8%170
A+3,0%673
A37,2%8.239
B18,4%4.071
C21,0%4.644
D7,9%1.749
E4,5%989
F1,7%380
G1,6%343
Totaal gelabeld100%22.120
Energielabels Bloemenbuurt-west vergeleken met Capelle aan den IJssel
LabelStavenBloemenbuurt-westCapelle aan den IJssel
A++++0,0%1,2%
A+++0,0%2,7%
A++0,0%0,8%
A+0,4%3,0%
A29,9%37,2%
B4,6%18,4%
C14,0%21,0%
D22,8%7,9%
E19,2%4,5%
F6,2%1,7%
G3,0%1,6%

Bloemenbuurt-west Capelle aan den IJssel

Deze verdeling gaat over de 78,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Bloemenbuurt-west vergeleken met Capelle aan den IJssel
BouwperiodeStavenBloemenbuurt-westCapelle aan den IJssel
vóór 19457,4%2,0%
1945–196434,5%8,8%
1965–197426,5%26,1%
1975–19911,0%38,9%
1992–200530,5%13,5%
2006–20140,0%6,2%
2015 en later0,0%4,5%

Bloemenbuurt-west Capelle aan den IJssel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 34,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Bloemenbuurt-west vergeleken met Capelle aan den IJssel
WoningtypeStavenBloemenbuurt-westCapelle aan den IJssel
Vrijstaand2,4%1,7%
Twee-onder-een-kap12,4%7,6%
Hoekwoning2,4%3,7%
Tussenwoning27,5%23,2%
Appartement55,3%63,8%
Onbekend type0,0%0,0%

Bloemenbuurt-west Capelle aan den IJssel

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
15,0%
CBS 2024
Installaties
60
9,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 22,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
218 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Schenkel

Alle buurten in Capelle aan den IJssel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.