Groenpeil

Chopinbuurt in Capelle aan den IJssel

Buurt in wijk Capelle West en 's Gravenland, gemeente Capelle aan den IJssel, postcodegebied 2901. 1.195 inwoners in 452 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 261 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 79,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,4%.

Woningen
452
CBS 2025
Inwoners
1.195
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 442.000
CBS 2025, gemeente € 362.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
79,3%
EP-Online, 261 gelabeld
Dekking energielabels
57,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Chopinbuurt
Labelverdeling Chopinbuurt
LabelAandeelWoningen
A++0,4%1
A35,2%92
B43,7%114
C20,7%54
Totaal gelabeld100%261
Ter vergelijking: gemeente Capelle aan den IJssel
Ter vergelijking: gemeente Capelle aan den IJssel
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%259
A+++3,5%775
A++1,0%224
A+3,3%728
A37,2%8.284
B18,3%4.069
C20,9%4.658
D7,8%1.742
E4,4%978
F1,2%264
G1,3%286
Totaal gelabeld100%22.267
Energielabels Chopinbuurt vergeleken met Capelle aan den IJssel
LabelStavenChopinbuurtCapelle aan den IJssel
A++++0,0%1,2%
A+++0,0%3,5%
A++0,4%1,0%
A+0,0%3,3%
A35,2%37,2%
B43,7%18,3%
C20,7%20,9%
D0,0%7,8%
E0,0%4,4%
F0,0%1,2%
G0,0%1,3%

Chopinbuurt Capelle aan den IJssel

Deze verdeling gaat over de 57,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Chopinbuurt vergeleken met Capelle aan den IJssel
BouwperiodeStavenChopinbuurtCapelle aan den IJssel
vóór 19450,0%2,0%
1945–19640,0%8,8%
1965–19740,0%25,9%
1975–199129,9%38,6%
1992–200570,1%13,3%
2006–20140,0%5,9%
2015 en later0,0%5,7%

Chopinbuurt Capelle aan den IJssel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 70,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Chopinbuurt vergeleken met Capelle aan den IJssel
WoningtypeStavenChopinbuurtCapelle aan den IJssel
Vrijstaand0,0%1,7%
Twee-onder-een-kap13,0%7,4%
Hoekwoning5,4%3,8%
Tussenwoning50,2%22,9%
Appartement31,4%64,2%
Onbekend type0,0%0,0%

Chopinbuurt Capelle aan den IJssel

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
34,0%
CBS 2024
Installaties
112
24,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 22,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
400 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
17 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Capelle West en 's Gravenland

Alle buurten in Capelle aan den IJssel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.