Groenpeil

Dichtersbuurt in Capelle aan den IJssel

Buurt in wijk Middelwatering West, gemeente Capelle aan den IJssel, postcodegebied 2902. 1.910 inwoners in 935 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 513 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 13,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,4%.

Woningen
935
CBS 2025
Inwoners
1.910
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 364.000
CBS 2025, gemeente € 362.000
Koopwoningen
87,0%
CBS 2025
Label A of B
13,8%
EP-Online, 513 gelabeld
Dekking energielabels
54,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Dichtersbuurt
Labelverdeling Dichtersbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++1,4%7
A+0,6%3
A5,8%30
B6,0%31
C28,1%144
D22,2%114
E24,0%123
F6,2%32
G5,7%29
Totaal gelabeld100%513
Ter vergelijking: gemeente Capelle aan den IJssel
Ter vergelijking: gemeente Capelle aan den IJssel
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%259
A+++3,5%775
A++1,0%224
A+3,3%728
A37,2%8.284
B18,3%4.069
C20,9%4.658
D7,8%1.742
E4,4%978
F1,2%264
G1,3%286
Totaal gelabeld100%22.267
Energielabels Dichtersbuurt vergeleken met Capelle aan den IJssel
LabelStavenDichtersbuurtCapelle aan den IJssel
A++++0,0%1,2%
A+++1,4%3,5%
A++0,0%1,0%
A+0,6%3,3%
A5,8%37,2%
B6,0%18,3%
C28,1%20,9%
D22,2%7,8%
E24,0%4,4%
F6,2%1,2%
G5,7%1,3%

Dichtersbuurt Capelle aan den IJssel

Deze verdeling gaat over de 54,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Dichtersbuurt vergeleken met Capelle aan den IJssel
BouwperiodeStavenDichtersbuurtCapelle aan den IJssel
vóór 19454,1%2,0%
1945–196421,2%8,8%
1965–197469,8%25,9%
1975–19910,0%38,6%
1992–20051,4%13,3%
2006–20143,3%5,9%
2015 en later0,2%5,7%

Dichtersbuurt Capelle aan den IJssel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 69,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Dichtersbuurt vergeleken met Capelle aan den IJssel
WoningtypeStavenDichtersbuurtCapelle aan den IJssel
Vrijstaand4,9%1,7%
Twee-onder-een-kap6,0%7,4%
Hoekwoning4,5%3,8%
Tussenwoning18,1%22,9%
Appartement66,5%64,2%
Onbekend type0,0%0,0%

Dichtersbuurt Capelle aan den IJssel

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
21,0%
CBS 2024
Installaties
151
16,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 22,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
505 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
41 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Middelwatering West

Alle buurten in Capelle aan den IJssel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.