Groenpeil

Hoofdweg sector A in Capelle aan den IJssel

Buurt in wijk Schollevaar Noord, gemeente Capelle aan den IJssel, postcodegebied 2908. 415 inwoners in 254 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 237 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,4%.

Woningen
254
CBS 2025
Inwoners
415
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 272.000
CBS 2025, gemeente € 362.000
Koopwoningen
16,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 237 gelabeld
Dekking energielabels
93,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Hoofdweg sector A
Labelverdeling Hoofdweg sector A
LabelAandeelWoningen
A+++4,6%11
A++23,2%55
A+7,2%17
A65,0%154
Totaal gelabeld100%237
Ter vergelijking: gemeente Capelle aan den IJssel
Ter vergelijking: gemeente Capelle aan den IJssel
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%259
A+++2,7%603
A++0,8%170
A+3,0%673
A37,2%8.239
B18,4%4.071
C21,0%4.644
D7,9%1.749
E4,5%989
F1,7%380
G1,6%343
Totaal gelabeld100%22.120
Energielabels Hoofdweg sector A vergeleken met Capelle aan den IJssel
LabelStavenHoofdweg sector ACapelle aan den IJssel
A++++0,0%1,2%
A+++4,6%2,7%
A++23,2%0,8%
A+7,2%3,0%
A65,0%37,2%
B0,0%18,4%
C0,0%21,0%
D0,0%7,9%
E0,0%4,5%
F0,0%1,7%
G0,0%1,6%

Hoofdweg sector A Capelle aan den IJssel

Deze verdeling gaat over de 93,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Hoofdweg sector A vergeleken met Capelle aan den IJssel
BouwperiodeStavenHoofdweg sector ACapelle aan den IJssel
vóór 19450,0%2,0%
1945–19640,0%8,8%
1965–19740,0%26,1%
1975–199122,8%38,9%
1992–200539,2%13,5%
2006–201427,4%6,2%
2015 en later10,5%4,5%

Hoofdweg sector A Capelle aan den IJssel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 39,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Hoofdweg sector A vergeleken met Capelle aan den IJssel
WoningtypeStavenHoofdweg sector ACapelle aan den IJssel
Vrijstaand0,0%1,7%
Twee-onder-een-kap0,0%7,6%
Hoekwoning0,0%3,7%
Tussenwoning0,0%23,2%
Appartement100,0%63,8%
Onbekend type0,0%0,0%

Hoofdweg sector A Capelle aan den IJssel

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
1,0%
CBS 2024
Installaties
3
1,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 22,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
4 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
26 aansluitingen, waarvan 2 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Schollevaar Noord

Alle buurten in Capelle aan den IJssel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.