Groenpeil

Akersloot West in Castricum

Buurt in wijk Wijk 05 Akersloot, gemeente Castricum, postcodegebied 1921. 3.470 inwoners in 1.463 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 829 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 56,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,7%.

Woningen
1.463
CBS 2025
Inwoners
3.470
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 446.000
CBS 2025, gemeente € 508.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
56,8%
EP-Online, 829 gelabeld
Dekking energielabels
56,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Akersloot West
Labelverdeling Akersloot West
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%13
A+++8,9%74
A++1,0%8
A+1,3%11
A23,0%191
B21,0%174
C29,8%247
D8,6%71
E2,2%18
F1,2%10
G1,4%12
Totaal gelabeld100%829
Ter vergelijking: gemeente Castricum
Ter vergelijking: gemeente Castricum
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%85
A+++6,0%556
A++0,9%81
A+3,1%287
A32,6%3.015
B16,1%1.493
C22,8%2.106
D7,7%711
E4,7%433
F2,6%239
G2,6%242
Totaal gelabeld100%9.248
Energielabels Akersloot West vergeleken met Castricum
LabelStavenAkersloot WestCastricum
A++++1,6%0,9%
A+++8,9%6,0%
A++1,0%0,9%
A+1,3%3,1%
A23,0%32,6%
B21,0%16,1%
C29,8%22,8%
D8,6%7,7%
E2,2%4,7%
F1,2%2,6%
G1,4%2,6%

Akersloot West Castricum

Deze verdeling gaat over de 56,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Akersloot West vergeleken met Castricum
BouwperiodeStavenAkersloot WestCastricum
vóór 19451,8%8,3%
1945–19646,3%13,9%
1965–197432,8%20,9%
1975–199124,2%23,2%
1992–200515,7%15,6%
2006–20143,9%7,2%
2015 en later15,3%10,9%

Akersloot West Castricum

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 32,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Akersloot West vergeleken met Castricum
WoningtypeStavenAkersloot WestCastricum
Vrijstaand15,7%14,5%
Twee-onder-een-kap19,4%18,2%
Hoekwoning13,9%9,5%
Tussenwoning30,8%27,2%
Appartement20,3%30,5%
Onbekend type0,0%0,1%

Akersloot West Castricum

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
653
44,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 55,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.981 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
49 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Akersloot

Alle buurten in Castricum

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.