Groenpeil

Bakkum-Zuid in Castricum

Buurt in wijk Wijk 04 Bakkum, gemeente Castricum, postcodegebied 1901. 2.145 inwoners in 1.010 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 617 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 46,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,0%.

Woningen
1.010
CBS 2025
Inwoners
2.145
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 557.000
CBS 2025, gemeente € 508.000
Koopwoningen
61,0%
CBS 2025
Label A of B
46,0%
EP-Online, 617 gelabeld
Dekking energielabels
61,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Bakkum-Zuid
Labelverdeling Bakkum-Zuid
LabelAandeelWoningen
A+++1,1%7
A++1,0%6
A+11,0%68
A25,6%158
B7,3%45
C24,0%148
D11,5%71
E6,3%39
F5,5%34
G6,6%41
Totaal gelabeld100%617
Ter vergelijking: gemeente Castricum
Ter vergelijking: gemeente Castricum
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%88
A+++6,3%585
A++0,9%84
A+3,2%300
A32,4%2.998
B16,1%1.493
C22,7%2.096
D7,7%708
E4,6%427
F2,5%235
G2,6%238
Totaal gelabeld100%9.252
Energielabels Bakkum-Zuid vergeleken met Castricum
LabelStavenBakkum-ZuidCastricum
A++++0,0%1,0%
A+++1,1%6,3%
A++1,0%0,9%
A+11,0%3,2%
A25,6%32,4%
B7,3%16,1%
C24,0%22,7%
D11,5%7,7%
E6,3%4,6%
F5,5%2,5%
G6,6%2,6%

Bakkum-Zuid Castricum

Deze verdeling gaat over de 61,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Bakkum-Zuid vergeleken met Castricum
BouwperiodeStavenBakkum-ZuidCastricum
vóór 194520,1%8,3%
1945–196439,9%14,0%
1965–197432,7%20,8%
1975–19913,4%23,2%
1992–20051,9%15,7%
2006–20141,3%6,8%
2015 en later0,6%11,2%

Bakkum-Zuid Castricum

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 39,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Bakkum-Zuid vergeleken met Castricum
WoningtypeStavenBakkum-ZuidCastricum
Vrijstaand20,1%14,8%
Twee-onder-een-kap21,1%17,9%
Hoekwoning5,0%9,7%
Tussenwoning11,5%27,1%
Appartement41,8%30,4%
Onbekend type0,5%0,1%

Bakkum-Zuid Castricum

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
57,0%
CBS 2024
Installaties
487
48,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 55,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.399 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
17 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Bakkum

Alle buurten in Castricum

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.