Groenpeil

Beverwijkerstraatweg in Castricum

Buurt in wijk Wijk 03 Castricum-Zuid, gemeente Castricum, postcodegebied 1901 en postcodegebied 1902. 705 inwoners in 322 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 200 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,7%.

Woningen
322
CBS 2025
Inwoners
705
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 473.000
CBS 2025, gemeente € 508.000
Koopwoningen
63,0%
CBS 2025
Label A of B
62,0%
EP-Online, 200 gelabeld
Dekking energielabels
62,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Beverwijkerstraatweg
Labelverdeling Beverwijkerstraatweg
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%3
A+++3,5%7
A+0,5%1
A39,0%78
B17,5%35
C23,0%46
D5,5%11
E4,0%8
F2,5%5
G3,0%6
Totaal gelabeld100%200
Ter vergelijking: gemeente Castricum
Ter vergelijking: gemeente Castricum
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%85
A+++6,0%556
A++0,9%81
A+3,1%287
A32,6%3.015
B16,1%1.493
C22,8%2.106
D7,7%711
E4,7%433
F2,6%239
G2,6%242
Totaal gelabeld100%9.248
Energielabels Beverwijkerstraatweg vergeleken met Castricum
LabelStavenBeverwijkerstraatwegCastricum
A++++1,5%0,9%
A+++3,5%6,0%
A++0,0%0,9%
A+0,5%3,1%
A39,0%32,6%
B17,5%16,1%
C23,0%22,8%
D5,5%7,7%
E4,0%4,7%
F2,5%2,6%
G3,0%2,6%

Beverwijkerstraatweg Castricum

Deze verdeling gaat over de 62,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Beverwijkerstraatweg vergeleken met Castricum
BouwperiodeStavenBeverwijkerstraatwegCastricum
vóór 194521,0%8,3%
1945–19642,0%13,9%
1965–19743,0%20,9%
1975–199125,5%23,2%
1992–20051,5%15,6%
2006–201410,5%7,2%
2015 en later36,5%10,9%

Beverwijkerstraatweg Castricum

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 36,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Beverwijkerstraatweg vergeleken met Castricum
WoningtypeStavenBeverwijkerstraatwegCastricum
Vrijstaand15,5%14,5%
Twee-onder-een-kap16,0%18,2%
Hoekwoning9,5%9,5%
Tussenwoning23,5%27,2%
Appartement35,5%30,5%
Onbekend type0,0%0,1%

Beverwijkerstraatweg Castricum

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
45,0%
CBS 2024
Installaties
71
22,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 55,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
210 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
13 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Castricum

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.