Groenpeil

Kooiweg in Castricum

Buurt in wijk Wijk 01 Castricum-Noord, gemeente Castricum, postcodegebied 1901. 2.580 inwoners in 1.335 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 737 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,7%.

Woningen
1.335
CBS 2025
Inwoners
2.580
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 413.000
CBS 2025, gemeente € 508.000
Koopwoningen
64,0%
CBS 2025
Label A of B
51,6%
EP-Online, 737 gelabeld
Dekking energielabels
55,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kooiweg
Labelverdeling Kooiweg
LabelAandeelWoningen
A+++2,2%16
A++0,5%4
A+0,4%3
A31,8%234
B16,7%123
C31,6%233
D7,7%57
E5,3%39
F2,7%20
G1,1%8
Totaal gelabeld100%737
Ter vergelijking: gemeente Castricum
Ter vergelijking: gemeente Castricum
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%85
A+++6,0%556
A++0,9%81
A+3,1%287
A32,6%3.015
B16,1%1.493
C22,8%2.106
D7,7%711
E4,7%433
F2,6%239
G2,6%242
Totaal gelabeld100%9.248
Energielabels Kooiweg vergeleken met Castricum
LabelStavenKooiwegCastricum
A++++0,0%0,9%
A+++2,2%6,0%
A++0,5%0,9%
A+0,4%3,1%
A31,8%32,6%
B16,7%16,1%
C31,6%22,8%
D7,7%7,7%
E5,3%4,7%
F2,7%2,6%
G1,1%2,6%

Kooiweg Castricum

Deze verdeling gaat over de 55,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kooiweg vergeleken met Castricum
BouwperiodeStavenKooiwegCastricum
vóór 19450,7%8,3%
1945–196422,4%13,9%
1965–197422,1%20,9%
1975–199141,8%23,2%
1992–200510,7%15,6%
2006–20140,3%7,2%
2015 en later2,0%10,9%

Kooiweg Castricum

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 41,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kooiweg vergeleken met Castricum
WoningtypeStavenKooiwegCastricum
Vrijstaand6,2%14,5%
Twee-onder-een-kap8,5%18,2%
Hoekwoning15,6%9,5%
Tussenwoning42,1%27,2%
Appartement27,5%30,5%
Onbekend type0,0%0,1%

Kooiweg Castricum

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
47,0%
CBS 2024
Installaties
519
38,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 55,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.559 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Castricum-Noord

Alle buurten in Castricum

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.