Groenpeil

Limmen Centrum in Castricum

Buurt in wijk Wijk 07 Limmen, gemeente Castricum, postcodegebied 1906. 2.540 inwoners in 1.066 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 524 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 78,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,7%.

Woningen
1.066
CBS 2025
Inwoners
2.540
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 523.000
CBS 2025, gemeente € 508.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
78,6%
EP-Online, 524 gelabeld
Dekking energielabels
49,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Limmen Centrum
Labelverdeling Limmen Centrum
LabelAandeelWoningen
A+++1,1%6
A++0,6%3
A+4,8%25
A44,8%235
B27,3%143
C13,5%71
D2,7%14
E2,5%13
F1,1%6
G1,5%8
Totaal gelabeld100%524
Ter vergelijking: gemeente Castricum
Ter vergelijking: gemeente Castricum
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%85
A+++6,0%556
A++0,9%81
A+3,1%287
A32,6%3.015
B16,1%1.493
C22,8%2.106
D7,7%711
E4,7%433
F2,6%239
G2,6%242
Totaal gelabeld100%9.248
Energielabels Limmen Centrum vergeleken met Castricum
LabelStavenLimmen CentrumCastricum
A++++0,0%0,9%
A+++1,1%6,0%
A++0,6%0,9%
A+4,8%3,1%
A44,8%32,6%
B27,3%16,1%
C13,5%22,8%
D2,7%7,7%
E2,5%4,7%
F1,1%2,6%
G1,5%2,6%

Limmen Centrum Castricum

Deze verdeling gaat over de 49,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Limmen Centrum vergeleken met Castricum
BouwperiodeStavenLimmen CentrumCastricum
vóór 19456,1%8,3%
1945–19644,0%13,9%
1965–19744,4%20,9%
1975–199130,9%23,2%
1992–200548,9%15,6%
2006–20145,0%7,2%
2015 en later0,8%10,9%

Limmen Centrum Castricum

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 48,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Limmen Centrum vergeleken met Castricum
WoningtypeStavenLimmen CentrumCastricum
Vrijstaand23,3%14,5%
Twee-onder-een-kap29,6%18,2%
Hoekwoning8,4%9,5%
Tussenwoning17,6%27,2%
Appartement21,2%30,5%
Onbekend type0,0%0,1%

Limmen Centrum Castricum

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
65,0%
CBS 2024
Installaties
552
51,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 55,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.882 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
18
41 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 07 Limmen

Alle buurten in Castricum

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.