Groenpeil

Noord-End in Castricum

Buurt in wijk Wijk 02 Castricum-Oost, gemeente Castricum, postcodegebied 1902. 2.285 inwoners in 1.021 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 711 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 67,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,0%.

Woningen
1.021
CBS 2025
Inwoners
2.285
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 538.000
CBS 2025, gemeente € 508.000
Koopwoningen
68,0%
CBS 2025
Label A of B
67,5%
EP-Online, 711 gelabeld
Dekking energielabels
69,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Noord-End
Labelverdeling Noord-End
LabelAandeelWoningen
A+++9,3%66
A++0,1%1
A+3,9%28
A31,2%222
B22,9%163
C21,1%150
D8,3%59
E2,8%20
F0,3%2
Totaal gelabeld100%711
Ter vergelijking: gemeente Castricum
Ter vergelijking: gemeente Castricum
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%88
A+++6,3%585
A++0,9%84
A+3,2%300
A32,4%2.998
B16,1%1.493
C22,7%2.096
D7,7%708
E4,6%427
F2,5%235
G2,6%238
Totaal gelabeld100%9.252
Energielabels Noord-End vergeleken met Castricum
LabelStavenNoord-EndCastricum
A++++0,0%1,0%
A+++9,3%6,3%
A++0,1%0,9%
A+3,9%3,2%
A31,2%32,4%
B22,9%16,1%
C21,1%22,7%
D8,3%7,7%
E2,8%4,6%
F0,3%2,5%
G0,0%2,6%

Noord-End Castricum

Deze verdeling gaat over de 69,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Noord-End vergeleken met Castricum
BouwperiodeStavenNoord-EndCastricum
vóór 19450,0%8,3%
1945–19640,0%14,0%
1965–197443,9%20,8%
1975–199140,9%23,2%
1992–20050,0%15,7%
2006–20140,6%6,8%
2015 en later14,6%11,2%

Noord-End Castricum

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 43,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Noord-End vergeleken met Castricum
WoningtypeStavenNoord-EndCastricum
Vrijstaand13,1%14,8%
Twee-onder-een-kap13,4%17,9%
Hoekwoning7,3%9,7%
Tussenwoning42,5%27,1%
Appartement23,8%30,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Noord-End Castricum

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
68,0%
CBS 2024
Installaties
639
62,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 55,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.032 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
14
27 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Castricum-Oost

Alle buurten in Castricum

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.