Groenpeil

Steenwijksmoer in Coevorden

Buurt in wijk Wijk 11 Steenwijksmoer, gemeente Coevorden, postcodegebied 7741. 595 inwoners in 256 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 133 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 47,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,0%.

Woningen
256
CBS 2025
Inwoners
595
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 319.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
86,0%
CBS 2025
Label A of B
47,4%
EP-Online, 133 gelabeld
Dekking energielabels
52,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Steenwijksmoer
Labelverdeling Steenwijksmoer
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%1
A+++1,5%2
A++1,5%2
A24,1%32
B19,5%26
C25,6%34
D10,5%14
E5,3%7
F4,5%6
G6,8%9
Totaal gelabeld100%133
Ter vergelijking: gemeente Coevorden
Ter vergelijking: gemeente Coevorden
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%96
A+++2,2%233
A++2,3%252
A+2,3%250
A31,2%3.358
B15,1%1.622
C23,9%2.575
D10,5%1.132
E5,6%605
F2,6%280
G3,4%364
Totaal gelabeld100%10.767
Energielabels Steenwijksmoer vergeleken met Coevorden
LabelStavenSteenwijksmoerCoevorden
A++++0,8%0,9%
A+++1,5%2,2%
A++1,5%2,3%
A+0,0%2,3%
A24,1%31,2%
B19,5%15,1%
C25,6%23,9%
D10,5%10,5%
E5,3%5,6%
F4,5%2,6%
G6,8%3,4%

Steenwijksmoer Coevorden

Deze verdeling gaat over de 52,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Steenwijksmoer vergeleken met Coevorden
BouwperiodeStavenSteenwijksmoerCoevorden
vóór 194514,3%10,1%
1945–196415,0%11,8%
1965–197424,8%20,3%
1975–199125,6%31,4%
1992–200516,5%13,7%
2006–20142,3%6,4%
2015 en later1,5%6,4%

Steenwijksmoer Coevorden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 25,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Steenwijksmoer vergeleken met Coevorden
WoningtypeStavenSteenwijksmoerCoevorden
Vrijstaand41,4%26,5%
Twee-onder-een-kap42,1%29,8%
Hoekwoning0,8%3,8%
Tussenwoning15,8%15,5%
Appartement0,0%14,0%
Onbekend type0,0%10,4%

Steenwijksmoer Coevorden

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
61,0%
CBS 2024
Installaties
109
42,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
478 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
7 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Coevorden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.