Groenpeil

Verspreide huizen Erm in Coevorden

Buurt in wijk Wijk 40 Sleen, gemeente Coevorden, postcodegebied 7843. 355 inwoners in 67 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 130 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 30,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,0%.

Woningen
67
CBS 2025
Inwoners
355
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 256.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
51,0%
CBS 2025
Label A of B
30,8%
EP-Online, 130 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Erm
Labelverdeling Verspreide huizen Erm
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%1
A10,8%14
B19,2%25
C45,4%59
D15,4%20
E3,1%4
F3,1%4
G2,3%3
Totaal gelabeld100%130
Ter vergelijking: gemeente Coevorden
Ter vergelijking: gemeente Coevorden
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%96
A+++2,2%233
A++2,3%252
A+2,3%250
A31,2%3.358
B15,1%1.622
C23,9%2.575
D10,5%1.132
E5,6%605
F2,6%280
G3,4%364
Totaal gelabeld100%10.767
Energielabels Verspreide huizen Erm vergeleken met Coevorden
LabelStavenVerspreide huizen ErmCoevorden
A++++0,8%0,9%
A+++0,0%2,2%
A++0,0%2,3%
A+0,0%2,3%
A10,8%31,2%
B19,2%15,1%
C45,4%23,9%
D15,4%10,5%
E3,1%5,6%
F3,1%2,6%
G2,3%3,4%

Verspreide huizen Erm Coevorden

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Erm vergeleken met Coevorden
BouwperiodeStavenVerspreide huizen ErmCoevorden
vóór 19451,5%10,1%
1945–19640,0%11,8%
1965–197415,4%20,3%
1975–199158,5%31,4%
1992–200520,0%13,7%
2006–20144,6%6,4%
2015 en later0,0%6,4%

Verspreide huizen Erm Coevorden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 58,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Erm vergeleken met Coevorden
WoningtypeStavenVerspreide huizen ErmCoevorden
Vrijstaand27,7%26,5%
Twee-onder-een-kap5,4%29,8%
Hoekwoning16,9%3,8%
Tussenwoning3,8%15,5%
Appartement0,8%14,0%
Onbekend type45,4%10,4%

Verspreide huizen Erm Coevorden

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
20
29,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
105 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 40 Sleen

Alle buurten in Coevorden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.