Groenpeil

Soerendonk in Cranendonck

Buurt in wijk Wijk 04 Soerendonk, gemeente Cranendonck, postcodegebied 6027. 1.790 inwoners in 746 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 334 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 61,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,3%.

Woningen
746
CBS 2025
Inwoners
1.790
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 462.000
CBS 2025, gemeente € 393.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
61,7%
EP-Online, 334 gelabeld
Dekking energielabels
44,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Soerendonk
Labelverdeling Soerendonk
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%6
A+++2,1%7
A++0,6%2
A+3,3%11
A31,7%106
B22,2%74
C23,4%78
D4,8%16
E3,3%11
F3,0%10
G3,9%13
Totaal gelabeld100%334
Ter vergelijking: gemeente Cranendonck
Ter vergelijking: gemeente Cranendonck
LabelAandeelWoningen
A++++2,5%124
A+++3,5%170
A++0,8%40
A+2,2%107
A24,2%1.191
B20,1%992
C29,0%1.426
D7,6%372
E4,3%211
F2,6%129
G3,3%162
Totaal gelabeld100%4.924
Energielabels Soerendonk vergeleken met Cranendonck
LabelStavenSoerendonkCranendonck
A++++1,8%2,5%
A+++2,1%3,5%
A++0,6%0,8%
A+3,3%2,2%
A31,7%24,2%
B22,2%20,1%
C23,4%29,0%
D4,8%7,6%
E3,3%4,3%
F3,0%2,6%
G3,9%3,3%

Soerendonk Cranendonck

Deze verdeling gaat over de 44,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Soerendonk vergeleken met Cranendonck
BouwperiodeStavenSoerendonkCranendonck
vóór 19457,5%7,3%
1945–196411,1%12,6%
1965–197414,7%28,3%
1975–199132,3%27,6%
1992–200511,7%11,4%
2006–201418,6%6,7%
2015 en later4,2%6,1%

Soerendonk Cranendonck

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 32,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Soerendonk vergeleken met Cranendonck
WoningtypeStavenSoerendonkCranendonck
Vrijstaand43,7%29,1%
Twee-onder-een-kap29,9%26,9%
Hoekwoning9,0%12,4%
Tussenwoning14,1%20,1%
Appartement3,3%11,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Soerendonk Cranendonck

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
53,0%
CBS 2024
Installaties
285
38,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.555 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Cranendonck

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.