Groenpeil

Driezum in Dantumadiel

Buurt in wijk Wijk 01 Oost, gemeente Dantumadiel, postcodegebied 9114. 815 inwoners in 298 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 133 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 52,0%.

Woningen
298
CBS 2025
Inwoners
815
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 343.000
CBS 2025, gemeente € 319.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
55,6%
EP-Online, 133 gelabeld
Dekking energielabels
44,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Driezum
Labelverdeling Driezum
LabelAandeelWoningen
A+++1,5%2
A++2,3%3
A+4,5%6
A31,6%42
B15,8%21
C21,1%28
D6,8%9
E5,3%7
F6,0%8
G5,3%7
Totaal gelabeld100%133
Ter vergelijking: gemeente Dantumadiel
Ter vergelijking: gemeente Dantumadiel
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%21
A+++2,4%110
A++1,5%70
A+3,4%157
A25,0%1.156
B19,3%894
C25,1%1.163
D10,0%461
E4,4%202
F3,2%148
G5,4%251
Totaal gelabeld100%4.633
Energielabels Driezum vergeleken met Dantumadiel
LabelStavenDriezumDantumadiel
A++++0,0%0,5%
A+++1,5%2,4%
A++2,3%1,5%
A+4,5%3,4%
A31,6%25,0%
B15,8%19,3%
C21,1%25,1%
D6,8%10,0%
E5,3%4,4%
F6,0%3,2%
G5,3%5,4%

Driezum Dantumadiel

Deze verdeling gaat over de 44,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Driezum vergeleken met Dantumadiel
BouwperiodeStavenDriezumDantumadiel
vóór 194523,3%13,7%
1945–196415,0%16,5%
1965–197419,5%26,8%
1975–19919,8%24,2%
1992–200515,0%10,5%
2006–20149,0%4,1%
2015 en later8,3%4,2%

Driezum Dantumadiel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 23,3% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Driezum vergeleken met Dantumadiel
WoningtypeStavenDriezumDantumadiel
Vrijstaand55,6%35,2%
Twee-onder-een-kap24,8%22,5%
Hoekwoning3,0%11,0%
Tussenwoning16,5%20,9%
Appartement0,0%10,3%

Driezum Dantumadiel

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
127
42,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 61,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
494 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 01 Oost

Alle buurten in Dantumadiel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.