Groenpeil

Bilthoven Centrum in De Bilt

Buurt in wijk Bilthoven Zuid Oost, gemeente De Bilt, postcodegebied 3722. 3.915 inwoners in 1.968 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.247 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 40,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 46,0%.

Woningen
1.968
CBS 2025
Inwoners
3.915
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 598.000
CBS 2025, gemeente € 608.000
Koopwoningen
61,0%
CBS 2025
Label A of B
40,7%
EP-Online, 1.247 gelabeld
Dekking energielabels
63,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Bilthoven Centrum
Labelverdeling Bilthoven Centrum
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%9
A+++0,2%3
A++0,9%11
A+1,3%16
A28,8%359
B8,8%110
C19,9%248
D18,9%236
E8,9%111
F8,7%108
G2,9%36
Totaal gelabeld100%1.247
Ter vergelijking: gemeente De Bilt
Ter vergelijking: gemeente De Bilt
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%27
A+++1,2%154
A++1,7%213
A+2,1%264
A25,0%3.087
B15,6%1.932
C25,4%3.139
D11,8%1.451
E7,5%926
F5,3%651
G4,1%502
Totaal gelabeld100%12.346
Energielabels Bilthoven Centrum vergeleken met De Bilt
LabelStavenBilthoven CentrumDe Bilt
A++++0,7%0,2%
A+++0,2%1,2%
A++0,9%1,7%
A+1,3%2,1%
A28,8%25,0%
B8,8%15,6%
C19,9%25,4%
D18,9%11,8%
E8,9%7,5%
F8,7%5,3%
G2,9%4,1%

Bilthoven Centrum De Bilt

Deze verdeling gaat over de 63,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Bilthoven Centrum vergeleken met De Bilt
BouwperiodeStavenBilthoven CentrumDe Bilt
vóór 194513,5%18,7%
1945–19646,5%23,1%
1965–197449,5%21,2%
1975–199120,8%22,7%
1992–20052,9%6,4%
2006–20143,5%4,1%
2015 en later3,4%3,9%

Bilthoven Centrum De Bilt

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 49,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Bilthoven Centrum vergeleken met De Bilt
WoningtypeStavenBilthoven CentrumDe Bilt
Vrijstaand6,7%10,6%
Twee-onder-een-kap16,6%18,3%
Hoekwoning2,6%6,0%
Tussenwoning23,1%23,5%
Appartement51,1%40,4%
Onbekend type0,0%1,3%

Bilthoven Centrum De Bilt

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
23,0%
CBS 2024
Installaties
327
16,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 29,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.441 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
19
36 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Bilthoven Zuid Oost

Alle buurten in De Bilt

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.