Groenpeil

Hollandsche Rading Buitengebied in De Bilt

Buurt in wijk Hollandsche Rading, gemeente De Bilt, postcodegebied 3739. 215 inwoners in 106 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 63 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 33,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 46,0%.

Woningen
106
CBS 2025
Inwoners
215
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 1.017.000
CBS 2025, gemeente € 608.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
33,3%
EP-Online, 63 gelabeld
Dekking energielabels
59,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Hollandsche Rading Buitengebied
Labelverdeling Hollandsche Rading Buitengebied
LabelAandeelWoningen
A+++3,2%2
A++1,6%1
A+3,2%2
A19,0%12
B6,3%4
C28,6%18
D14,3%9
E6,3%4
F6,3%4
G11,1%7
Totaal gelabeld100%63
Ter vergelijking: gemeente De Bilt
Ter vergelijking: gemeente De Bilt
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%27
A+++1,2%154
A++1,7%213
A+2,1%264
A25,0%3.087
B15,6%1.932
C25,4%3.139
D11,8%1.451
E7,5%926
F5,3%651
G4,1%502
Totaal gelabeld100%12.346
Energielabels Hollandsche Rading Buitengebied vergeleken met De Bilt
LabelStavenHollandsche Rading BuitengebiedDe Bilt
A++++0,0%0,2%
A+++3,2%1,2%
A++1,6%1,7%
A+3,2%2,1%
A19,0%25,0%
B6,3%15,6%
C28,6%25,4%
D14,3%11,8%
E6,3%7,5%
F6,3%5,3%
G11,1%4,1%

Hollandsche Rading Buitengebied De Bilt

Deze verdeling gaat over de 59,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Hollandsche Rading Buitengebied vergeleken met De Bilt
BouwperiodeStavenHollandsche Rading BuitengebiedDe Bilt
vóór 194522,2%18,7%
1945–196415,9%23,1%
1965–19746,3%21,2%
1975–199112,7%22,7%
1992–200534,9%6,4%
2006–20143,2%4,1%
2015 en later4,8%3,9%

Hollandsche Rading Buitengebied De Bilt

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 34,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Hollandsche Rading Buitengebied vergeleken met De Bilt
WoningtypeStavenHollandsche Rading BuitengebiedDe Bilt
Vrijstaand52,4%10,6%
Twee-onder-een-kap9,5%18,3%
Hoekwoning6,3%6,0%
Tussenwoning3,2%23,5%
Appartement1,6%40,4%
Onbekend type27,0%1,3%

Hollandsche Rading Buitengebied De Bilt

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS 2022
Installaties
33
31,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 29,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
191 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
3 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Hollandsche Rading

Alle buurten in De Bilt

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.