Groenpeil

Maartensdijk Kern in De Bilt

Buurt in wijk Maartensdijk, gemeente De Bilt, postcodegebied 3738. 4.480 inwoners in 1.970 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.214 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 43,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 46,0%.

Woningen
1.970
CBS 2025
Inwoners
4.480
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 477.000
CBS 2025, gemeente € 608.000
Koopwoningen
65,0%
CBS 2025
Label A of B
43,0%
EP-Online, 1.214 gelabeld
Dekking energielabels
61,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Maartensdijk Kern
Labelverdeling Maartensdijk Kern
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++1,2%14
A++0,5%6
A+1,0%12
A20,5%249
B19,8%240
C36,0%437
D8,1%98
E6,2%75
F3,2%39
G3,5%43
Totaal gelabeld100%1.214
Ter vergelijking: gemeente De Bilt
Ter vergelijking: gemeente De Bilt
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%27
A+++1,2%154
A++1,7%213
A+2,1%264
A25,0%3.087
B15,6%1.932
C25,4%3.139
D11,8%1.451
E7,5%926
F5,3%651
G4,1%502
Totaal gelabeld100%12.346
Energielabels Maartensdijk Kern vergeleken met De Bilt
LabelStavenMaartensdijk KernDe Bilt
A++++0,1%0,2%
A+++1,2%1,2%
A++0,5%1,7%
A+1,0%2,1%
A20,5%25,0%
B19,8%15,6%
C36,0%25,4%
D8,1%11,8%
E6,2%7,5%
F3,2%5,3%
G3,5%4,1%

Maartensdijk Kern De Bilt

Deze verdeling gaat over de 61,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Maartensdijk Kern vergeleken met De Bilt
BouwperiodeStavenMaartensdijk KernDe Bilt
vóór 19457,2%18,7%
1945–196416,7%23,1%
1965–197419,5%21,2%
1975–199137,2%22,7%
1992–200514,1%6,4%
2006–20144,4%4,1%
2015 en later0,9%3,9%

Maartensdijk Kern De Bilt

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 37,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Maartensdijk Kern vergeleken met De Bilt
WoningtypeStavenMaartensdijk KernDe Bilt
Vrijstaand7,4%10,6%
Twee-onder-een-kap18,2%18,3%
Hoekwoning12,1%6,0%
Tussenwoning38,9%23,5%
Appartement23,4%40,4%
Onbekend type0,0%1,3%

Maartensdijk Kern De Bilt

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
32,0%
CBS 2024
Installaties
477
24,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 29,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.698 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
15
32 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Maartensdijk

Alle buurten in De Bilt

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.