Groenpeil

Broek in De Fryske Marren

Buurt in wijk Wijk 06 Broek, gemeente De Fryske Marren, postcodegebied 8512. 310 inwoners in 137 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 58 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,9%.

Woningen
137
CBS 2025
Inwoners
310
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 916.000
CBS 2025, gemeente € 363.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
60,3%
EP-Online, 58 gelabeld
Dekking energielabels
42,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Broek
Labelverdeling Broek
LabelAandeelWoningen
A++++6,9%4
A+++29,3%17
A++5,2%3
A12,1%7
B6,9%4
C19,0%11
D1,7%1
E1,7%1
F6,9%4
G10,3%6
Totaal gelabeld100%58
Ter vergelijking: gemeente De Fryske Marren
Ter vergelijking: gemeente De Fryske Marren
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%138
A+++3,9%555
A++1,5%211
A+2,1%306
A33,1%4.728
B20,3%2.898
C21,6%3.079
D6,2%887
E3,5%505
F2,7%381
G4,1%586
Totaal gelabeld100%14.274
Energielabels Broek vergeleken met De Fryske Marren
LabelStavenBroekDe Fryske Marren
A++++6,9%1,0%
A+++29,3%3,9%
A++5,2%1,5%
A+0,0%2,1%
A12,1%33,1%
B6,9%20,3%
C19,0%21,6%
D1,7%6,2%
E1,7%3,5%
F6,9%2,7%
G10,3%4,1%

Broek De Fryske Marren

Deze verdeling gaat over de 42,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Broek vergeleken met De Fryske Marren
BouwperiodeStavenBroekDe Fryske Marren
vóór 194527,6%11,9%
1945–19640,0%11,3%
1965–19746,9%17,7%
1975–199119,0%23,6%
1992–20053,4%19,8%
2006–20145,2%9,3%
2015 en later37,9%6,3%

Broek De Fryske Marren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 37,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Broek vergeleken met De Fryske Marren
WoningtypeStavenBroekDe Fryske Marren
Vrijstaand89,7%30,7%
Twee-onder-een-kap10,3%27,6%
Hoekwoning0,0%8,4%
Tussenwoning0,0%18,3%
Appartement0,0%11,6%
Onbekend type0,0%3,4%

Broek De Fryske Marren

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
58,0%
CBS 2024
Installaties
42
30,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 55,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
298 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Alle buurten in De Fryske Marren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.