Groenpeil

Oosterzee-Kom in De Fryske Marren

Buurt in wijk Wijk 28 Oosterzee, gemeente De Fryske Marren, postcodegebied 8536. 565 inwoners in 248 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 136 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,2%.

Woningen
248
CBS 2025
Inwoners
565
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 281.000
CBS 2025, gemeente € 363.000
Koopwoningen
65,0%
CBS 2025
Label A of B
60,3%
EP-Online, 136 gelabeld
Dekking energielabels
54,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oosterzee-Kom
Labelverdeling Oosterzee-Kom
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%1
A+++2,2%3
A40,4%55
B16,9%23
C22,8%31
D8,1%11
E2,9%4
F3,7%5
G2,2%3
Totaal gelabeld100%136
Ter vergelijking: gemeente De Fryske Marren
Ter vergelijking: gemeente De Fryske Marren
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%131
A+++3,6%520
A++1,4%194
A+2,0%279
A33,2%4.741
B20,1%2.865
C22,1%3.148
D6,3%902
E3,6%509
F2,7%379
G4,2%592
Totaal gelabeld100%14.260
Energielabels Oosterzee-Kom vergeleken met De Fryske Marren
LabelStavenOosterzee-KomDe Fryske Marren
A++++0,7%0,9%
A+++2,2%3,6%
A++0,0%1,4%
A+0,0%2,0%
A40,4%33,2%
B16,9%20,1%
C22,8%22,1%
D8,1%6,3%
E2,9%3,6%
F3,7%2,7%
G2,2%4,2%

Oosterzee-Kom De Fryske Marren

Deze verdeling gaat over de 54,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oosterzee-Kom vergeleken met De Fryske Marren
BouwperiodeStavenOosterzee-KomDe Fryske Marren
vóór 19458,8%11,7%
1945–19648,8%11,3%
1965–197446,3%17,7%
1975–19917,4%24,1%
1992–20055,1%19,7%
2006–201423,5%9,3%
2015 en later0,0%6,1%

Oosterzee-Kom De Fryske Marren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 46,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oosterzee-Kom vergeleken met De Fryske Marren
WoningtypeStavenOosterzee-KomDe Fryske Marren
Vrijstaand25,0%30,6%
Twee-onder-een-kap23,5%27,8%
Hoekwoning20,6%8,2%
Tussenwoning22,8%18,5%
Appartement8,1%11,6%
Onbekend type0,0%3,4%

Oosterzee-Kom De Fryske Marren

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
65,0%
CBS 2024
Installaties
115
46,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 55,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
447 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 28 Oosterzee

Alle buurten in De Fryske Marren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.