Groenpeil

Vegelinsoord in De Fryske Marren

Buurt in wijk Wijk 50 Vegelinsoord, gemeente De Fryske Marren, postcodegebied 8467. 385 inwoners in 159 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 70 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 41,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,2%.

Woningen
159
CBS 2025
Inwoners
385
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 435.000
CBS 2025, gemeente € 363.000
Koopwoningen
90,0%
CBS 2025
Label A of B
41,4%
EP-Online, 70 gelabeld
Dekking energielabels
44,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Vegelinsoord
Labelverdeling Vegelinsoord
LabelAandeelWoningen
A+2,9%2
A27,1%19
B11,4%8
C34,3%24
D8,6%6
E2,9%2
F7,1%5
G5,7%4
Totaal gelabeld100%70
Ter vergelijking: gemeente De Fryske Marren
Ter vergelijking: gemeente De Fryske Marren
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%131
A+++3,6%520
A++1,4%194
A+2,0%279
A33,2%4.741
B20,1%2.865
C22,1%3.148
D6,3%902
E3,6%509
F2,7%379
G4,2%592
Totaal gelabeld100%14.260
Energielabels Vegelinsoord vergeleken met De Fryske Marren
LabelStavenVegelinsoordDe Fryske Marren
A++++0,0%0,9%
A+++0,0%3,6%
A++0,0%1,4%
A+2,9%2,0%
A27,1%33,2%
B11,4%20,1%
C34,3%22,1%
D8,6%6,3%
E2,9%3,6%
F7,1%2,7%
G5,7%4,2%

Vegelinsoord De Fryske Marren

Deze verdeling gaat over de 44,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Vegelinsoord vergeleken met De Fryske Marren
BouwperiodeStavenVegelinsoordDe Fryske Marren
vóór 194518,6%11,7%
1945–196412,9%11,3%
1965–19748,6%17,7%
1975–199132,9%24,1%
1992–200512,9%19,7%
2006–201411,4%9,3%
2015 en later2,9%6,1%

Vegelinsoord De Fryske Marren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 32,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Vegelinsoord vergeleken met De Fryske Marren
WoningtypeStavenVegelinsoordDe Fryske Marren
Vrijstaand64,3%30,6%
Twee-onder-een-kap34,3%27,8%
Hoekwoning1,4%8,2%
Tussenwoning0,0%18,5%
Appartement0,0%11,6%
Onbekend type0,0%3,4%

Vegelinsoord De Fryske Marren

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
57
35,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 55,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
247 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Alle buurten in De Fryske Marren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.