Groenpeil

Abcoude-Zuidwest in De Ronde Venen

Buurt in wijk Abcoude, gemeente De Ronde Venen, postcodegebied 1391. 4.560 inwoners in 1.795 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.110 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 59,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,7%.

Woningen
1.795
CBS 2025
Inwoners
4.560
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 777.000
CBS 2025, gemeente € 543.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
59,0%
EP-Online, 1.110 gelabeld
Dekking energielabels
61,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Abcoude-Zuidwest
Labelverdeling Abcoude-Zuidwest
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%3
A+++2,3%25
A++1,8%20
A+3,9%43
A33,1%367
B17,7%197
C20,4%226
D10,9%121
E5,8%64
F2,3%26
G1,6%18
Totaal gelabeld100%1.110
Ter vergelijking: gemeente De Ronde Venen
Ter vergelijking: gemeente De Ronde Venen
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%27
A+++2,5%301
A++1,7%206
A+3,8%463
A33,4%4.080
B20,1%2.451
C23,8%2.901
D7,7%936
E3,1%378
F1,8%218
G2,0%245
Totaal gelabeld100%12.206
Energielabels Abcoude-Zuidwest vergeleken met De Ronde Venen
LabelStavenAbcoude-ZuidwestDe Ronde Venen
A++++0,3%0,2%
A+++2,3%2,5%
A++1,8%1,7%
A+3,9%3,8%
A33,1%33,4%
B17,7%20,1%
C20,4%23,8%
D10,9%7,7%
E5,8%3,1%
F2,3%1,8%
G1,6%2,0%

Abcoude-Zuidwest De Ronde Venen

Deze verdeling gaat over de 61,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Abcoude-Zuidwest vergeleken met De Ronde Venen
BouwperiodeStavenAbcoude-ZuidwestDe Ronde Venen
vóór 19453,2%5,5%
1945–196429,9%13,4%
1965–197423,0%19,3%
1975–19918,6%32,7%
1992–200519,2%13,2%
2006–20148,3%8,5%
2015 en later7,9%7,4%

Abcoude-Zuidwest De Ronde Venen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 29,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Abcoude-Zuidwest vergeleken met De Ronde Venen
WoningtypeStavenAbcoude-ZuidwestDe Ronde Venen
Vrijstaand15,4%12,7%
Twee-onder-een-kap35,0%19,3%
Hoekwoning13,3%9,1%
Tussenwoning26,6%33,6%
Appartement9,7%23,9%
Onbekend type0,0%1,4%

Abcoude-Zuidwest De Ronde Venen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
53,0%
CBS 2024
Installaties
739
41,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.760 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
19
34 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Abcoude

Alle buurten in De Ronde Venen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.