Groenpeil

Amstelhoek in De Ronde Venen

Buurt in wijk Amstelhoek, gemeente De Ronde Venen, postcodegebied 1427. 970 inwoners in 451 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 245 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 47,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,9%.

Woningen
451
CBS 2025
Inwoners
970
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 489.000
CBS 2025, gemeente € 543.000
Koopwoningen
75,0%
CBS 2025
Label A of B
47,3%
EP-Online, 245 gelabeld
Dekking energielabels
54,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Amstelhoek
Labelverdeling Amstelhoek
LabelAandeelWoningen
A++0,4%1
A+2,9%7
A27,3%67
B16,7%41
C21,2%52
D11,4%28
E7,3%18
F5,7%14
G6,9%17
Totaal gelabeld100%245
Ter vergelijking: gemeente De Ronde Venen
Ter vergelijking: gemeente De Ronde Venen
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%27
A+++2,5%310
A++1,7%211
A+4,3%520
A33,0%4.035
B20,1%2.459
C23,7%2.892
D7,7%935
E3,0%368
F1,7%209
G2,0%243
Totaal gelabeld100%12.209
Energielabels Amstelhoek vergeleken met De Ronde Venen
LabelStavenAmstelhoekDe Ronde Venen
A++++0,0%0,2%
A+++0,0%2,5%
A++0,4%1,7%
A+2,9%4,3%
A27,3%33,0%
B16,7%20,1%
C21,2%23,7%
D11,4%7,7%
E7,3%3,0%
F5,7%1,7%
G6,9%2,0%

Amstelhoek De Ronde Venen

Deze verdeling gaat over de 54,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Amstelhoek vergeleken met De Ronde Venen
BouwperiodeStavenAmstelhoekDe Ronde Venen
vóór 194524,9%5,6%
1945–196418,0%13,5%
1965–197412,2%19,4%
1975–199122,4%32,6%
1992–200519,6%13,3%
2006–20142,9%8,5%
2015 en later0,0%7,1%

Amstelhoek De Ronde Venen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 24,9% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Amstelhoek vergeleken met De Ronde Venen
WoningtypeStavenAmstelhoekDe Ronde Venen
Vrijstaand19,2%12,7%
Twee-onder-een-kap29,4%19,1%
Hoekwoning15,5%9,3%
Tussenwoning18,0%33,7%
Appartement18,0%23,7%
Onbekend type0,0%1,5%

Amstelhoek De Ronde Venen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
41,0%
CBS 2024
Installaties
126
27,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
493 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in De Ronde Venen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.