Groenpeil

de Maricken-Veenzijde in De Ronde Venen

Buurt in wijk Wilnis, gemeente De Ronde Venen, postcodegebied 3648. 4.840 inwoners in 1.967 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.370 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 79,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,7%.

Woningen
1.967
CBS 2025
Inwoners
4.840
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 495.000
CBS 2025, gemeente € 543.000
Koopwoningen
66,0%
CBS 2025
Label A of B
79,3%
EP-Online, 1.370 gelabeld
Dekking energielabels
69,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling de Maricken-Veenzijde
Labelverdeling de Maricken-Veenzijde
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++0,9%13
A++7,5%103
A+9,6%131
A45,3%620
B15,9%218
C16,6%227
D3,4%47
E0,7%9
F0,1%1
Totaal gelabeld100%1.370
Ter vergelijking: gemeente De Ronde Venen
Ter vergelijking: gemeente De Ronde Venen
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%27
A+++2,5%301
A++1,7%206
A+3,8%463
A33,4%4.080
B20,1%2.451
C23,8%2.901
D7,7%936
E3,1%378
F1,8%218
G2,0%245
Totaal gelabeld100%12.206
Energielabels de Maricken-Veenzijde vergeleken met De Ronde Venen
LabelStavende Maricken-VeenzijdeDe Ronde Venen
A++++0,1%0,2%
A+++0,9%2,5%
A++7,5%1,7%
A+9,6%3,8%
A45,3%33,4%
B15,9%20,1%
C16,6%23,8%
D3,4%7,7%
E0,7%3,1%
F0,1%1,8%
G0,0%2,0%

de Maricken-Veenzijde De Ronde Venen

Deze verdeling gaat over de 69,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes de Maricken-Veenzijde vergeleken met De Ronde Venen
BouwperiodeStavende Maricken-VeenzijdeDe Ronde Venen
vóór 19450,0%5,5%
1945–19640,0%13,4%
1965–197420,9%19,3%
1975–199127,7%32,7%
1992–200519,0%13,2%
2006–201417,8%8,5%
2015 en later14,6%7,4%

de Maricken-Veenzijde De Ronde Venen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 27,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes de Maricken-Veenzijde vergeleken met De Ronde Venen
WoningtypeStavende Maricken-VeenzijdeDe Ronde Venen
Vrijstaand5,3%12,7%
Twee-onder-een-kap21,2%19,3%
Hoekwoning12,8%9,1%
Tussenwoning40,6%33,6%
Appartement20,1%23,9%
Onbekend type0,0%1,4%

de Maricken-Veenzijde De Ronde Venen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
1.106
56,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
3.320 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
20
38 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wilnis

Alle buurten in De Ronde Venen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.