Groenpeil

Mijdrecht Dorp in De Ronde Venen

Buurt in wijk Mijdrecht, gemeente De Ronde Venen, postcodegebied 3641. 1.635 inwoners in 1.001 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 782 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,7%.

Woningen
1.001
CBS 2025
Inwoners
1.635
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 399.000
CBS 2025, gemeente € 543.000
Koopwoningen
43,0%
CBS 2025
Label A of B
55,6%
EP-Online, 782 gelabeld
Dekking energielabels
78,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Mijdrecht Dorp
Labelverdeling Mijdrecht Dorp
LabelAandeelWoningen
A+++6,1%48
A++1,5%12
A+6,6%52
A24,7%193
B16,6%130
C20,6%161
D15,0%117
E3,6%28
F3,1%24
G2,2%17
Totaal gelabeld100%782
Ter vergelijking: gemeente De Ronde Venen
Ter vergelijking: gemeente De Ronde Venen
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%27
A+++2,5%301
A++1,7%206
A+3,8%463
A33,4%4.080
B20,1%2.451
C23,8%2.901
D7,7%936
E3,1%378
F1,8%218
G2,0%245
Totaal gelabeld100%12.206
Energielabels Mijdrecht Dorp vergeleken met De Ronde Venen
LabelStavenMijdrecht DorpDe Ronde Venen
A++++0,0%0,2%
A+++6,1%2,5%
A++1,5%1,7%
A+6,6%3,8%
A24,7%33,4%
B16,6%20,1%
C20,6%23,8%
D15,0%7,7%
E3,6%3,1%
F3,1%1,8%
G2,2%2,0%

Mijdrecht Dorp De Ronde Venen

Deze verdeling gaat over de 78,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Mijdrecht Dorp vergeleken met De Ronde Venen
BouwperiodeStavenMijdrecht DorpDe Ronde Venen
vóór 19457,2%5,5%
1945–196412,7%13,4%
1965–19741,3%19,3%
1975–199143,4%32,7%
1992–200517,1%13,2%
2006–20146,4%8,5%
2015 en later12,0%7,4%

Mijdrecht Dorp De Ronde Venen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 43,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Mijdrecht Dorp vergeleken met De Ronde Venen
WoningtypeStavenMijdrecht DorpDe Ronde Venen
Vrijstaand6,3%12,7%
Twee-onder-een-kap15,2%19,3%
Hoekwoning3,1%9,1%
Tussenwoning7,5%33,6%
Appartement67,6%23,9%
Onbekend type0,3%1,4%

Mijdrecht Dorp De Ronde Venen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
25,0%
CBS 2024
Installaties
158
15,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
534 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
20 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Mijdrecht

Alle buurten in De Ronde Venen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.