Groenpeil

Kerkenveld in De Wolden

Buurt in wijk Wijk 02 Kerkenveld, gemeente De Wolden, postcodegebied 7926. 605 inwoners in 238 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 116 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 56,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,6%.

Woningen
238
CBS 2025
Inwoners
605
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 343.000
CBS 2025, gemeente € 409.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
56,0%
EP-Online, 116 gelabeld
Dekking energielabels
48,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kerkenveld
Labelverdeling Kerkenveld
LabelAandeelWoningen
A+++8,6%10
A++3,4%4
A+4,3%5
A26,7%31
B12,9%15
C25,9%30
D6,9%8
E6,0%7
F1,7%2
G3,4%4
Totaal gelabeld100%116
Ter vergelijking: gemeente De Wolden
Ter vergelijking: gemeente De Wolden
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%50
A+++4,5%263
A++1,3%79
A+2,3%135
A29,4%1.729
B15,2%895
C23,1%1.358
D10,4%612
E4,8%280
F2,9%168
G5,2%308
Totaal gelabeld100%5.877
Energielabels Kerkenveld vergeleken met De Wolden
LabelStavenKerkenveldDe Wolden
A++++0,0%0,9%
A+++8,6%4,5%
A++3,4%1,3%
A+4,3%2,3%
A26,7%29,4%
B12,9%15,2%
C25,9%23,1%
D6,9%10,4%
E6,0%4,8%
F1,7%2,9%
G3,4%5,2%

Kerkenveld De Wolden

Deze verdeling gaat over de 48,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kerkenveld vergeleken met De Wolden
BouwperiodeStavenKerkenveldDe Wolden
vóór 19456,0%14,2%
1945–196415,5%10,2%
1965–19743,4%18,9%
1975–199140,5%27,2%
1992–20059,5%13,7%
2006–201412,9%9,1%
2015 en later12,1%6,6%

Kerkenveld De Wolden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 40,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kerkenveld vergeleken met De Wolden
WoningtypeStavenKerkenveldDe Wolden
Vrijstaand34,5%39,5%
Twee-onder-een-kap50,9%29,3%
Hoekwoning6,0%3,7%
Tussenwoning8,6%11,5%
Appartement0,0%10,8%
Onbekend type0,0%5,2%

Kerkenveld De Wolden

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
61,0%
CBS 2024
Installaties
108
45,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
398 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Kerkenveld

Alle buurten in De Wolden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.