Groenpeil

Koekangerveld in De Wolden

Buurt in wijk Wijk 12 Koekange, gemeente De Wolden, postcodegebied 7958. 145 inwoners in 67 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 23 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 43,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 52,7%.

Woningen
67
CBS 2025
Inwoners
145
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 405.000
CBS 2025, gemeente € 409.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
43,5%
EP-Online, 23 gelabeld
Dekking energielabels
34,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Koekangerveld
Labelverdeling Koekangerveld
LabelAandeelWoningen
A+++4,3%1
A++4,3%1
A+4,3%1
A17,4%4
B13,0%3
C30,4%7
D13,0%3
E4,3%1
F4,3%1
G4,3%1
Totaal gelabeld100%23
Ter vergelijking: gemeente De Wolden
Ter vergelijking: gemeente De Wolden
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%49
A+++2,7%157
A++1,3%76
A+2,2%129
A30,1%1.763
B15,6%914
C23,5%1.377
D10,7%626
E4,9%285
F2,9%170
G5,3%313
Totaal gelabeld100%5.859
Energielabels Koekangerveld vergeleken met De Wolden
LabelStavenKoekangerveldDe Wolden
A++++0,0%0,8%
A+++4,3%2,7%
A++4,3%1,3%
A+4,3%2,2%
A17,4%30,1%
B13,0%15,6%
C30,4%23,5%
D13,0%10,7%
E4,3%4,9%
F4,3%2,9%
G4,3%5,3%

Koekangerveld De Wolden

Deze verdeling gaat over de 34,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Koekangerveld vergeleken met De Wolden
BouwperiodeStavenKoekangerveldDe Wolden
vóór 194517,4%14,3%
1945–196426,1%10,3%
1965–19740,0%19,7%
1975–199130,4%25,9%
1992–200526,1%14,3%
2006–20140,0%9,2%
2015 en later0,0%6,3%

Koekangerveld De Wolden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 30,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Koekangerveld vergeleken met De Wolden
WoningtypeStavenKoekangerveldDe Wolden
Vrijstaand52,2%39,4%
Twee-onder-een-kap34,8%29,9%
Hoekwoning8,7%3,5%
Tussenwoning4,3%11,6%
Appartement0,0%10,5%
Onbekend type0,0%5,1%

Koekangerveld De Wolden

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
44
65,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
202 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 12 Koekange

Alle buurten in De Wolden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.