Groenpeil

Verspreide huizen Ruinen in De Wolden

Buurt in wijk Wijk 08 Ruinen, gemeente De Wolden, postcodegebied 7963. 660 inwoners in 289 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 218 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 41,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 52,7%.

Woningen
289
CBS 2025
Inwoners
660
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 629.000
CBS 2025, gemeente € 409.000
Koopwoningen
92,0%
CBS 2025
Label A of B
41,7%
EP-Online, 218 gelabeld
Dekking energielabels
75,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Ruinen
Labelverdeling Verspreide huizen Ruinen
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%1
A+++1,4%3
A++0,9%2
A+1,8%4
A27,1%59
B10,1%22
C18,3%40
D21,6%47
E8,3%18
F1,8%4
G8,3%18
Totaal gelabeld100%218
Ter vergelijking: gemeente De Wolden
Ter vergelijking: gemeente De Wolden
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%49
A+++2,7%157
A++1,3%76
A+2,2%129
A30,1%1.763
B15,6%914
C23,5%1.377
D10,7%626
E4,9%285
F2,9%170
G5,3%313
Totaal gelabeld100%5.859
Energielabels Verspreide huizen Ruinen vergeleken met De Wolden
LabelStavenVerspreide huizen RuinenDe Wolden
A++++0,5%0,8%
A+++1,4%2,7%
A++0,9%1,3%
A+1,8%2,2%
A27,1%30,1%
B10,1%15,6%
C18,3%23,5%
D21,6%10,7%
E8,3%4,9%
F1,8%2,9%
G8,3%5,3%

Verspreide huizen Ruinen De Wolden

Deze verdeling gaat over de 75,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Ruinen vergeleken met De Wolden
BouwperiodeStavenVerspreide huizen RuinenDe Wolden
vóór 194519,7%14,3%
1945–19649,6%10,3%
1965–19747,3%19,7%
1975–19915,0%25,9%
1992–20054,1%14,3%
2006–201410,6%9,2%
2015 en later43,6%6,3%

Verspreide huizen Ruinen De Wolden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 43,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Ruinen vergeleken met De Wolden
WoningtypeStavenVerspreide huizen RuinenDe Wolden
Vrijstaand47,7%39,4%
Twee-onder-een-kap0,5%29,9%
Hoekwoning0,5%3,5%
Tussenwoning0,5%11,6%
Appartement0,0%10,5%
Onbekend type50,9%5,1%

Verspreide huizen Ruinen De Wolden

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
107
37,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
709 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
16 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 08 Ruinen

Alle buurten in De Wolden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.