Groenpeil

Verspreide huizen Zuidwolde in De Wolden

Buurt in wijk Wijk 00 Zuidwolde, gemeente De Wolden, postcodegebied 7921. 1.035 inwoners in 371 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 223 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 67,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 52,7%.

Woningen
371
CBS 2025
Inwoners
1.035
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 508.000
CBS 2025, gemeente € 409.000
Koopwoningen
69,0%
CBS 2025
Label A of B
67,3%
EP-Online, 223 gelabeld
Dekking energielabels
60,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Zuidwolde
Labelverdeling Verspreide huizen Zuidwolde
LabelAandeelWoningen
A++++4,9%11
A+++7,2%16
A++1,3%3
A+10,8%24
A32,7%73
B10,3%23
C10,8%24
D4,9%11
E6,7%15
F3,6%8
G6,7%15
Totaal gelabeld100%223
Ter vergelijking: gemeente De Wolden
Ter vergelijking: gemeente De Wolden
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%49
A+++2,7%157
A++1,3%76
A+2,2%129
A30,1%1.763
B15,6%914
C23,5%1.377
D10,7%626
E4,9%285
F2,9%170
G5,3%313
Totaal gelabeld100%5.859
Energielabels Verspreide huizen Zuidwolde vergeleken met De Wolden
LabelStavenVerspreide huizen ZuidwoldeDe Wolden
A++++4,9%0,8%
A+++7,2%2,7%
A++1,3%1,3%
A+10,8%2,2%
A32,7%30,1%
B10,3%15,6%
C10,8%23,5%
D4,9%10,7%
E6,7%4,9%
F3,6%2,9%
G6,7%5,3%

Verspreide huizen Zuidwolde De Wolden

Deze verdeling gaat over de 60,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Zuidwolde vergeleken met De Wolden
BouwperiodeStavenVerspreide huizen ZuidwoldeDe Wolden
vóór 194518,8%14,3%
1945–196411,7%10,3%
1965–19745,8%19,7%
1975–19919,4%25,9%
1992–20058,5%14,3%
2006–201417,0%9,2%
2015 en later28,7%6,3%

Verspreide huizen Zuidwolde De Wolden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 28,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Zuidwolde vergeleken met De Wolden
WoningtypeStavenVerspreide huizen ZuidwoldeDe Wolden
Vrijstaand56,1%39,4%
Twee-onder-een-kap17,5%29,9%
Hoekwoning4,0%3,5%
Tussenwoning6,3%11,6%
Appartement11,2%10,5%
Onbekend type4,9%5,1%

Verspreide huizen Zuidwolde De Wolden

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
56,0%
CBS 2024
Installaties
120
32,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
620 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
8 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Zuidwolde

Alle buurten in De Wolden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.