Groenpeil

Jeruzalem in Den Helder

Buurt in wijk Wijk 03 Nieuw Den Helder-West, gemeente Den Helder, postcodegebied 1783. 940 inwoners in 526 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 417 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,8%.

Woningen
526
CBS 2025
Inwoners
940
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 192.000
CBS 2025, gemeente € 261.000
Koopwoningen
31,0%
CBS 2025
Label A of B
39,1%
EP-Online, 417 gelabeld
Dekking energielabels
79,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Jeruzalem
Labelverdeling Jeruzalem
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%1
A+0,7%3
A22,8%95
B15,3%64
C46,3%193
D7,4%31
E5,0%21
F1,0%4
G1,2%5
Totaal gelabeld100%417
Ter vergelijking: gemeente Den Helder
Ter vergelijking: gemeente Den Helder
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%87
A+++3,0%601
A++0,8%161
A+2,2%441
A26,6%5.356
B20,7%4.166
C28,6%5.741
D7,6%1.536
E4,7%935
F3,0%599
G2,4%477
Totaal gelabeld100%20.100
Energielabels Jeruzalem vergeleken met Den Helder
LabelStavenJeruzalemDen Helder
A++++0,0%0,4%
A+++0,2%3,0%
A++0,0%0,8%
A+0,7%2,2%
A22,8%26,6%
B15,3%20,7%
C46,3%28,6%
D7,4%7,6%
E5,0%4,7%
F1,0%3,0%
G1,2%2,4%

Jeruzalem Den Helder

Deze verdeling gaat over de 79,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Jeruzalem vergeleken met Den Helder
BouwperiodeStavenJeruzalemDen Helder
vóór 19450,0%14,7%
1945–196487,3%24,5%
1965–19741,4%17,5%
1975–19910,0%23,0%
1992–200511,3%10,1%
2006–20140,0%4,6%
2015 en later0,0%5,5%

Jeruzalem Den Helder

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 87,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Jeruzalem vergeleken met Den Helder
WoningtypeStavenJeruzalemDen Helder
Vrijstaand0,0%4,1%
Twee-onder-een-kap3,4%11,4%
Hoekwoning25,7%8,6%
Tussenwoning43,4%41,7%
Appartement27,6%30,5%
Onbekend type0,0%3,6%

Jeruzalem Den Helder

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
33,0%
CBS 2024
Installaties
20
3,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
68 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Nieuw Den Helder-West

Alle buurten in Den Helder

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.