Groenpeil

Julianadorp-Oost in Den Helder

Buurt in wijk Wijk 06 Het Koegras, gemeente Den Helder, postcodegebied 1787. 1.895 inwoners in 827 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 687 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 87,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,8%.

Woningen
827
CBS 2025
Inwoners
1.895
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 391.000
CBS 2025, gemeente € 261.000
Koopwoningen
76,0%
CBS 2025
Label A of B
87,6%
EP-Online, 687 gelabeld
Dekking energielabels
83,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Julianadorp-Oost
Labelverdeling Julianadorp-Oost
LabelAandeelWoningen
A++++5,2%36
A+++36,0%247
A++4,4%30
A+15,7%108
A21,0%144
B5,4%37
C4,9%34
D3,5%24
E1,0%7
F1,2%8
G1,7%12
Totaal gelabeld100%687
Ter vergelijking: gemeente Den Helder
Ter vergelijking: gemeente Den Helder
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%87
A+++3,0%601
A++0,8%161
A+2,2%441
A26,6%5.356
B20,7%4.166
C28,6%5.741
D7,6%1.536
E4,7%935
F3,0%599
G2,4%477
Totaal gelabeld100%20.100
Energielabels Julianadorp-Oost vergeleken met Den Helder
LabelStavenJulianadorp-OostDen Helder
A++++5,2%0,4%
A+++36,0%3,0%
A++4,4%0,8%
A+15,7%2,2%
A21,0%26,6%
B5,4%20,7%
C4,9%28,6%
D3,5%7,6%
E1,0%4,7%
F1,2%3,0%
G1,7%2,4%

Julianadorp-Oost Den Helder

Deze verdeling gaat over de 83,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Julianadorp-Oost vergeleken met Den Helder
BouwperiodeStavenJulianadorp-OostDen Helder
vóór 19457,7%14,7%
1945–19640,4%24,5%
1965–19743,1%17,5%
1975–19913,9%23,0%
1992–20054,7%10,1%
2006–201419,5%4,6%
2015 en later60,7%5,5%

Julianadorp-Oost Den Helder

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 60,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Julianadorp-Oost vergeleken met Den Helder
WoningtypeStavenJulianadorp-OostDen Helder
Vrijstaand18,0%4,1%
Twee-onder-een-kap26,8%11,4%
Hoekwoning13,4%8,6%
Tussenwoning19,8%41,7%
Appartement22,0%30,5%
Onbekend type0,0%3,6%

Julianadorp-Oost Den Helder

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
58,0%
CBS 2024
Installaties
358
43,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.446 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
11 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Den Helder

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.