Groenpeil

Schepenbuurt in Den Helder

Buurt in wijk Wijk 04 Nieuw Den Helder-Oost, gemeente Den Helder, postcodegebied 1784. 1.620 inwoners in 843 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 677 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,1%.

Woningen
843
CBS 2025
Inwoners
1.620
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 196.000
CBS 2025, gemeente € 261.000
Koopwoningen
15,0%
CBS 2025
Label A of B
66,5%
EP-Online, 677 gelabeld
Dekking energielabels
80,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Schepenbuurt
Labelverdeling Schepenbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++0,1%1
A+0,6%4
A55,7%377
B10,0%68
C8,7%59
D13,0%88
E4,1%28
F2,8%19
G4,9%33
Totaal gelabeld100%677
Ter vergelijking: gemeente Den Helder
Ter vergelijking: gemeente Den Helder
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%85
A+++3,0%593
A++0,8%159
A+2,2%434
A27,5%5.487
B19,3%3.848
C28,9%5.770
D7,8%1.560
E4,8%950
F3,0%592
G2,4%484
Totaal gelabeld100%19.962
Energielabels Schepenbuurt vergeleken met Den Helder
LabelStavenSchepenbuurtDen Helder
A++++0,0%0,4%
A+++0,1%3,0%
A++0,0%0,8%
A+0,6%2,2%
A55,7%27,5%
B10,0%19,3%
C8,7%28,9%
D13,0%7,8%
E4,1%4,8%
F2,8%3,0%
G4,9%2,4%

Schepenbuurt Den Helder

Deze verdeling gaat over de 80,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Schepenbuurt vergeleken met Den Helder
BouwperiodeStavenSchepenbuurtDen Helder
vóór 19450,0%14,8%
1945–196477,0%24,1%
1965–19746,2%17,7%
1975–199110,3%23,1%
1992–20050,9%10,1%
2006–20145,5%4,7%
2015 en later0,1%5,6%

Schepenbuurt Den Helder

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 77,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Schepenbuurt vergeleken met Den Helder
WoningtypeStavenSchepenbuurtDen Helder
Vrijstaand0,4%4,1%
Twee-onder-een-kap14,8%12,0%
Hoekwoning9,6%8,2%
Tussenwoning34,7%42,0%
Appartement40,3%30,1%
Onbekend type0,1%3,6%

Schepenbuurt Den Helder

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
365
43,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
852 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Nieuw Den Helder-Oost

Alle buurten in Den Helder

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.