Groenpeil

Van Galenbuurt in Den Helder

Buurt in wijk Wijk 02 Stad binnen de Linie-West, gemeente Den Helder, postcodegebied 1782. 2.075 inwoners in 1.185 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 700 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 32,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,1%.

Woningen
1.185
CBS 2025
Inwoners
2.075
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 197.000
CBS 2025, gemeente € 261.000
Koopwoningen
72,0%
CBS 2025
Label A of B
32,9%
EP-Online, 700 gelabeld
Dekking energielabels
59,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Van Galenbuurt
Labelverdeling Van Galenbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++0,9%6
A+0,7%5
A20,0%140
B11,3%79
C17,6%123
D13,0%91
E12,6%88
F13,6%95
G10,4%73
Totaal gelabeld100%700
Ter vergelijking: gemeente Den Helder
Ter vergelijking: gemeente Den Helder
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%85
A+++3,0%593
A++0,8%159
A+2,2%434
A27,5%5.487
B19,3%3.848
C28,9%5.770
D7,8%1.560
E4,8%950
F3,0%592
G2,4%484
Totaal gelabeld100%19.962
Energielabels Van Galenbuurt vergeleken met Den Helder
LabelStavenVan GalenbuurtDen Helder
A++++0,0%0,4%
A+++0,9%3,0%
A++0,0%0,8%
A+0,7%2,2%
A20,0%27,5%
B11,3%19,3%
C17,6%28,9%
D13,0%7,8%
E12,6%4,8%
F13,6%3,0%
G10,4%2,4%

Van Galenbuurt Den Helder

Deze verdeling gaat over de 59,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Van Galenbuurt vergeleken met Den Helder
BouwperiodeStavenVan GalenbuurtDen Helder
vóór 194582,9%14,8%
1945–19642,0%24,1%
1965–19740,1%17,7%
1975–199112,1%23,1%
1992–20051,9%10,1%
2006–20140,7%4,7%
2015 en later0,3%5,6%

Van Galenbuurt Den Helder

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 82,9% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Van Galenbuurt vergeleken met Den Helder
WoningtypeStavenVan GalenbuurtDen Helder
Vrijstaand0,1%4,1%
Twee-onder-een-kap9,6%12,0%
Hoekwoning8,6%8,2%
Tussenwoning61,6%42,0%
Appartement20,1%30,1%
Onbekend type0,0%3,6%

Van Galenbuurt Den Helder

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
20,0%
CBS 2024
Installaties
170
14,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
485 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Stad binnen de Linie-West

Alle buurten in Den Helder

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.