Groenpeil

Neerkant kern in Deurne

Buurt in wijk Neerkant, gemeente Deurne, postcodegebied 5758. 1.245 inwoners in 553 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 304 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,6%.

Woningen
553
CBS 2025
Inwoners
1.245
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 377.000
CBS 2025, gemeente € 423.000
Koopwoningen
72,0%
CBS 2025
Label A of B
51,0%
EP-Online, 304 gelabeld
Dekking energielabels
55,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Neerkant kern
Labelverdeling Neerkant kern
LabelAandeelWoningen
A+++1,6%5
A++1,6%5
A+2,3%7
A26,6%81
B18,8%57
C31,9%97
D9,5%29
E3,3%10
F2,0%6
G2,3%7
Totaal gelabeld100%304
Ter vergelijking: gemeente Deurne
Ter vergelijking: gemeente Deurne
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%171
A+++4,8%419
A++1,8%155
A+4,4%381
A28,3%2.468
B19,5%1.699
C25,0%2.182
D7,3%639
E3,2%280
F2,2%188
G1,7%148
Totaal gelabeld100%8.730
Energielabels Neerkant kern vergeleken met Deurne
LabelStavenNeerkant kernDeurne
A++++0,0%2,0%
A+++1,6%4,8%
A++1,6%1,8%
A+2,3%4,4%
A26,6%28,3%
B18,8%19,5%
C31,9%25,0%
D9,5%7,3%
E3,3%3,2%
F2,0%2,2%
G2,3%1,7%

Neerkant kern Deurne

Deze verdeling gaat over de 55,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Neerkant kern vergeleken met Deurne
BouwperiodeStavenNeerkant kernDeurne
vóór 19455,9%4,6%
1945–196414,5%13,1%
1965–197425,3%20,8%
1975–199126,0%27,5%
1992–200510,2%14,5%
2006–201414,5%10,2%
2015 en later3,6%9,2%

Neerkant kern Deurne

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 26,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Neerkant kern vergeleken met Deurne
WoningtypeStavenNeerkant kernDeurne
Vrijstaand31,3%23,2%
Twee-onder-een-kap41,8%23,7%
Hoekwoning7,9%11,0%
Tussenwoning12,2%22,8%
Appartement6,9%18,1%
Onbekend type0,0%1,2%

Neerkant kern Deurne

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
5
9 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Neerkant

Alle buurten in Deurne

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.