Groenpeil

Sint Jozefparochie-West in Deurne

Buurt in wijk Sint Jozefparochie, gemeente Deurne, postcodegebied 5753. 1.425 inwoners in 630 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 417 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 63,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,6%.

Woningen
630
CBS 2025
Inwoners
1.425
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 426.000
CBS 2025, gemeente € 423.000
Koopwoningen
53,0%
CBS 2025
Label A of B
63,8%
EP-Online, 417 gelabeld
Dekking energielabels
66,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Sint Jozefparochie-West
Labelverdeling Sint Jozefparochie-West
LabelAandeelWoningen
A+++0,5%2
A++2,2%9
A+12,2%51
A34,5%144
B14,4%60
C24,2%101
D4,6%19
E4,3%18
F1,7%7
G1,4%6
Totaal gelabeld100%417
Ter vergelijking: gemeente Deurne
Ter vergelijking: gemeente Deurne
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%171
A+++4,8%419
A++1,8%155
A+4,4%381
A28,3%2.468
B19,5%1.699
C25,0%2.182
D7,3%639
E3,2%280
F2,2%188
G1,7%148
Totaal gelabeld100%8.730
Energielabels Sint Jozefparochie-West vergeleken met Deurne
LabelStavenSint Jozefparochie-WestDeurne
A++++0,0%2,0%
A+++0,5%4,8%
A++2,2%1,8%
A+12,2%4,4%
A34,5%28,3%
B14,4%19,5%
C24,2%25,0%
D4,6%7,3%
E4,3%3,2%
F1,7%2,2%
G1,4%1,7%

Sint Jozefparochie-West Deurne

Deze verdeling gaat over de 66,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Sint Jozefparochie-West vergeleken met Deurne
BouwperiodeStavenSint Jozefparochie-WestDeurne
vóór 19454,6%4,6%
1945–196436,7%13,1%
1965–19743,4%20,8%
1975–19912,6%27,5%
1992–20058,2%14,5%
2006–201443,4%10,2%
2015 en later1,2%9,2%

Sint Jozefparochie-West Deurne

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 43,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Sint Jozefparochie-West vergeleken met Deurne
WoningtypeStavenSint Jozefparochie-WestDeurne
Vrijstaand12,9%23,2%
Twee-onder-een-kap36,2%23,7%
Hoekwoning5,0%11,0%
Tussenwoning8,9%22,8%
Appartement36,9%18,1%
Onbekend type0,0%1,2%

Sint Jozefparochie-West Deurne

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
4
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Sint Jozefparochie

Alle buurten in Deurne

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.