Groenpeil

Biesbosch in Diemen

Buurt in wijk Diemen Zuid, gemeente Diemen, postcodegebied 1112. 975 inwoners in 392 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 237 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 59,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 75,1%.

Woningen
392
CBS 2025
Inwoners
975
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 559.000
CBS 2025, gemeente € 460.000
Koopwoningen
60,0%
CBS 2025
Label A of B
59,1%
EP-Online, 237 gelabeld
Dekking energielabels
60,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Biesbosch
Labelverdeling Biesbosch
LabelAandeelWoningen
A++0,4%1
A+0,8%2
A6,8%16
B51,1%121
C38,4%91
D2,1%5
E0,4%1
Totaal gelabeld100%237
Ter vergelijking: gemeente Diemen
Ter vergelijking: gemeente Diemen
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%14
A+++4,6%580
A++5,3%665
A+6,3%794
A44,1%5.531
B14,6%1.831
C16,5%2.070
D3,5%437
E2,2%275
F1,2%146
G1,5%191
Totaal gelabeld100%12.534
Energielabels Biesbosch vergeleken met Diemen
LabelStavenBiesboschDiemen
A++++0,0%0,1%
A+++0,0%4,6%
A++0,4%5,3%
A+0,8%6,3%
A6,8%44,1%
B51,1%14,6%
C38,4%16,5%
D2,1%3,5%
E0,4%2,2%
F0,0%1,2%
G0,0%1,5%

Biesbosch Diemen

Deze verdeling gaat over de 60,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Biesbosch vergeleken met Diemen
BouwperiodeStavenBiesboschDiemen
vóór 19450,0%2,0%
1945–19640,0%8,5%
1965–19740,4%13,4%
1975–199199,6%28,9%
1992–20050,0%12,5%
2006–20140,0%4,0%
2015 en later0,0%30,6%

Biesbosch Diemen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 99,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Biesbosch vergeleken met Diemen
WoningtypeStavenBiesboschDiemen
Vrijstaand0,0%0,9%
Twee-onder-een-kap4,2%4,9%
Hoekwoning14,3%3,6%
Tussenwoning68,4%17,8%
Appartement13,1%70,4%
Onbekend type0,0%2,3%

Biesbosch Diemen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
23,0%
CBS 2024
Installaties
60
15,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 22,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
188 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Diemen Zuid

Alle buurten in Diemen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.