Groenpeil

Centrum West in Diemen

Buurt in wijk Diemen Centrum, gemeente Diemen, postcodegebied 1111. 2.485 inwoners in 1.238 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 733 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 46,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 75,1%.

Woningen
1.238
CBS 2025
Inwoners
2.485
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 433.000
CBS 2025, gemeente € 460.000
Koopwoningen
53,0%
CBS 2025
Label A of B
46,5%
EP-Online, 733 gelabeld
Dekking energielabels
59,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Centrum West
Labelverdeling Centrum West
LabelAandeelWoningen
A+++6,0%44
A++1,5%11
A+0,7%5
A28,8%211
B9,5%70
C17,1%125
D18,4%135
E8,0%59
F3,1%23
G6,8%50
Totaal gelabeld100%733
Ter vergelijking: gemeente Diemen
Ter vergelijking: gemeente Diemen
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%14
A+++4,6%580
A++5,3%665
A+6,3%794
A44,1%5.531
B14,6%1.831
C16,5%2.070
D3,5%437
E2,2%275
F1,2%146
G1,5%191
Totaal gelabeld100%12.534
Energielabels Centrum West vergeleken met Diemen
LabelStavenCentrum WestDiemen
A++++0,0%0,1%
A+++6,0%4,6%
A++1,5%5,3%
A+0,7%6,3%
A28,8%44,1%
B9,5%14,6%
C17,1%16,5%
D18,4%3,5%
E8,0%2,2%
F3,1%1,2%
G6,8%1,5%

Centrum West Diemen

Deze verdeling gaat over de 59,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Centrum West vergeleken met Diemen
BouwperiodeStavenCentrum WestDiemen
vóór 194514,2%2,0%
1945–196459,2%8,5%
1965–19741,8%13,4%
1975–199116,2%28,9%
1992–20050,1%12,5%
2006–20141,5%4,0%
2015 en later7,0%30,6%

Centrum West Diemen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 59,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Centrum West vergeleken met Diemen
WoningtypeStavenCentrum WestDiemen
Vrijstaand0,5%0,9%
Twee-onder-een-kap5,6%4,9%
Hoekwoning3,7%3,6%
Tussenwoning23,2%17,8%
Appartement65,1%70,4%
Onbekend type1,9%2,3%

Centrum West Diemen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
27,0%
CBS 2024
Installaties
259
20,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 22,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
623 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
14
28 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Diemen Centrum

Alle buurten in Diemen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.