Groenpeil

Bomenbuurt in Dijk en Waard

Buurt in wijk Bomen- Recreatiewijk, gemeente Dijk en Waard, postcodegebied 1702. 2.680 inwoners in 1.124 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 682 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 49,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 76,0%.

Woningen
1.124
CBS 2025
Inwoners
2.680
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 363.000
CBS 2025, gemeente € 414.000
Koopwoningen
69,0%
CBS 2025
Label A of B
49,6%
EP-Online, 682 gelabeld
Dekking energielabels
60,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Bomenbuurt
Labelverdeling Bomenbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++0,1%1
A++8,9%61
A+2,9%20
A24,0%164
B13,5%92
C35,9%245
D12,8%87
E1,3%9
F0,1%1
G0,3%2
Totaal gelabeld100%682
Ter vergelijking: gemeente Dijk en Waard
Ter vergelijking: gemeente Dijk en Waard
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%384
A+++4,6%1.166
A++7,1%1.806
A+7,5%1.912
A40,2%10.210
B15,0%3.808
C17,1%4.337
D3,9%983
E1,3%324
F0,8%203
G1,0%249
Totaal gelabeld100%25.382
Energielabels Bomenbuurt vergeleken met Dijk en Waard
LabelStavenBomenbuurtDijk en Waard
A++++0,0%1,5%
A+++0,1%4,6%
A++8,9%7,1%
A+2,9%7,5%
A24,0%40,2%
B13,5%15,0%
C35,9%17,1%
D12,8%3,9%
E1,3%1,3%
F0,1%0,8%
G0,3%1,0%

Bomenbuurt Dijk en Waard

Deze verdeling gaat over de 60,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Bomenbuurt vergeleken met Dijk en Waard
BouwperiodeStavenBomenbuurtDijk en Waard
vóór 19450,3%4,2%
1945–19640,0%3,3%
1965–197494,7%14,9%
1975–19915,0%21,2%
1992–20050,0%24,8%
2006–20140,0%15,5%
2015 en later0,0%16,1%

Bomenbuurt Dijk en Waard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 94,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Bomenbuurt vergeleken met Dijk en Waard
WoningtypeStavenBomenbuurtDijk en Waard
Vrijstaand1,8%13,7%
Twee-onder-een-kap18,6%16,6%
Hoekwoning8,9%7,3%
Tussenwoning70,7%32,7%
Appartement0,0%29,2%
Onbekend type0,0%0,5%

Bomenbuurt Dijk en Waard

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
59,0%
CBS 2024
Installaties
503
44,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.060 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Bomen- Recreatiewijk

Alle buurten in Dijk en Waard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.