Groenpeil

Heemradenbuurt in Dijk en Waard

Buurt in wijk Heemradenwijk, gemeente Dijk en Waard, postcodegebied 1701. 1.340 inwoners in 610 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 376 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 52,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 75,7%.

Woningen
610
CBS 2025
Inwoners
1.340
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 390.000
CBS 2025, gemeente € 414.000
Koopwoningen
75,0%
CBS 2025
Label A of B
52,9%
EP-Online, 376 gelabeld
Dekking energielabels
61,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Heemradenbuurt
Labelverdeling Heemradenbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++0,3%1
A++2,9%11
A+2,4%9
A28,2%106
B19,1%72
C38,6%145
D6,9%26
E1,1%4
F0,5%2
Totaal gelabeld100%376
Ter vergelijking: gemeente Dijk en Waard
Ter vergelijking: gemeente Dijk en Waard
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%382
A+++4,4%1.114
A++6,1%1.537
A+7,2%1.813
A41,2%10.352
B15,2%3.807
C17,2%4.320
D3,9%986
E1,3%330
F0,8%208
G1,0%263
Totaal gelabeld100%25.112
Energielabels Heemradenbuurt vergeleken met Dijk en Waard
LabelStavenHeemradenbuurtDijk en Waard
A++++0,0%1,5%
A+++0,3%4,4%
A++2,9%6,1%
A+2,4%7,2%
A28,2%41,2%
B19,1%15,2%
C38,6%17,2%
D6,9%3,9%
E1,1%1,3%
F0,5%0,8%
G0,0%1,0%

Heemradenbuurt Dijk en Waard

Deze verdeling gaat over de 61,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Heemradenbuurt vergeleken met Dijk en Waard
BouwperiodeStavenHeemradenbuurtDijk en Waard
vóór 19450,8%4,2%
1945–19645,1%3,3%
1965–197445,5%15,1%
1975–199130,9%21,4%
1992–20054,8%25,1%
2006–20141,1%16,1%
2015 en later12,0%14,9%

Heemradenbuurt Dijk en Waard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 45,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Heemradenbuurt vergeleken met Dijk en Waard
WoningtypeStavenHeemradenbuurtDijk en Waard
Vrijstaand7,4%13,9%
Twee-onder-een-kap17,3%17,3%
Hoekwoning6,6%7,1%
Tussenwoning43,4%33,1%
Appartement24,7%28,2%
Onbekend type0,5%0,5%

Heemradenbuurt Dijk en Waard

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
273
44,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
925 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Heemradenwijk

Alle buurten in Dijk en Waard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.