Groenpeil

Twuyverhoek en Oostwal in Dijk en Waard

Buurt in wijk Sint-Pancras, gemeente Dijk en Waard, postcodegebied 1834. 1.710 inwoners in 704 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 467 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 98,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 76,0%.

Woningen
704
CBS 2025
Inwoners
1.710
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 452.000
CBS 2025, gemeente € 414.000
Koopwoningen
71,0%
CBS 2025
Label A of B
98,5%
EP-Online, 467 gelabeld
Dekking energielabels
66,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Twuyverhoek en Oostwal
Labelverdeling Twuyverhoek en Oostwal
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++0,9%4
A++5,4%25
A+11,3%53
A68,5%320
B12,2%57
C1,5%7
Totaal gelabeld100%467
Ter vergelijking: gemeente Dijk en Waard
Ter vergelijking: gemeente Dijk en Waard
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%384
A+++4,6%1.166
A++7,1%1.806
A+7,5%1.912
A40,2%10.210
B15,0%3.808
C17,1%4.337
D3,9%983
E1,3%324
F0,8%203
G1,0%249
Totaal gelabeld100%25.382
Energielabels Twuyverhoek en Oostwal vergeleken met Dijk en Waard
LabelStavenTwuyverhoek en OostwalDijk en Waard
A++++0,2%1,5%
A+++0,9%4,6%
A++5,4%7,1%
A+11,3%7,5%
A68,5%40,2%
B12,2%15,0%
C1,5%17,1%
D0,0%3,9%
E0,0%1,3%
F0,0%0,8%
G0,0%1,0%

Twuyverhoek en Oostwal Dijk en Waard

Deze verdeling gaat over de 66,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Twuyverhoek en Oostwal vergeleken met Dijk en Waard
BouwperiodeStavenTwuyverhoek en OostwalDijk en Waard
vóór 19450,0%4,2%
1945–19640,2%3,3%
1965–19740,2%14,9%
1975–19910,6%21,2%
1992–200530,2%24,8%
2006–201468,5%15,5%
2015 en later0,2%16,1%

Twuyverhoek en Oostwal Dijk en Waard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 68,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Twuyverhoek en Oostwal vergeleken met Dijk en Waard
WoningtypeStavenTwuyverhoek en OostwalDijk en Waard
Vrijstaand15,0%13,7%
Twee-onder-een-kap28,5%16,6%
Hoekwoning4,5%7,3%
Tussenwoning28,3%32,7%
Appartement23,8%29,2%
Onbekend type0,0%0,5%

Twuyverhoek en Oostwal Dijk en Waard

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
305
43,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.039 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Sint-Pancras

Alle buurten in Dijk en Waard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.